Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem specializáció választás ?

Egyetem specializáció választás ?

Figyelt kérdés

Idén választunk specilaizációt,4.féléves vagyok.

Sajnos az első 2 félévben elég rosszul tanultam (a kumulalt lreditindexem első félévben konkrétan 1,8 volt....,2.félévben pedig 2,7....)

3. És most 4.félévben már 4es felé közelítek.

Olyan van,hogy valakit nem vesznek fel egyik általa megjelölt (3) specializációra sem a kumulált kreditindexe miatt (azt veszik figyelembe)?

Igazából van 3 spec is ami tetszik,úgyhogy annyira nem lenne nagy gond ha nem az elsőre vesznek fel. Csak attól tartok,hogy olyan lehet,hogy sehova?



2020. máj. 20. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk (Gamf) úgy működik:

100 kredit kell ahhoz, hogy specializációt választhass.

Sorrendbe kell rakni, mit szeretnél. Ők sorba teszik a hallgatókat a göngyölt átlag alapján, és úgy osztják el azok között a specializációk között, ahol megvan a minimum jelentkező. A többi nem indul. A max létszámot meg úgy határozzák meg, hogy mindenki befér valahová.

Első körben igyekeznek mindenkit az általa első helyen megjelölt helyre tenni. Ha valamelyiken túljelentkezés van, akkor a második helyre kerül, akinek alacsonyabb az átlaga, ha ott is betelik, akkor még lejjebb...

2020. máj. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nálunk 90 kredit kell és az már most megvan nekem.

Sajnos 6 tárggyal el vagyok maradva előző félévekről,ebből most egyet vettem csak fel.

Bizros vannak nálam sokkal jobbak,akiknek 1 bukott tárgy sincs,nemhogy 6...

Talán az az egy előnyöm van,hogy ahova első helyre akarok specializálódni az angol nyelven van és eleve népszerűtlenebb,így talán bekerülök.

2020. máj. 20. 17:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!