Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeptemberben várhatóan lesz...

Szeptemberben várhatóan lesz iskola?

Figyelt kérdés
Persze, semmit se lehet most tudni, de szerintetek hogy lesz? Lesz? Én attól félek, hogy kitalálják, hogy csak a 4. évfolyam és alatta jár majd iskolába, mert az idősebbek szülei tudnak dolgozni attól függetlenül, hogy hol a gyerek. Vagy talán még hozzácsapják a végzős évfolyamokat is, de a többiek maradnak távoktatásban. Én biztos eret vágnék(9. évfolyamos vagyok)...

2020. máj. 20. 16:46
 1/4 anonim válasza:
100%
Hát én szerintem lesz, mert már most is azt írták, hogy semmi sem biztos, de amit tudunk, hogy június 1-ig biztosan zárva lesznek, utána nem tudni.
2020. máj. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is lesz. Nincs meg a megfelelő infrastruktúra a távoktatáshoz hosszútávra. Hosszú ideig nem lehet fenntartani, mert ha mindent kikeres a diák az interneten, akkor minek a könyvek és a füzetek? Sőt, minek megtanulni,ha a telefon és a gép megmondja azonnal. Én 6 hétig tanultam ebben a rendszerben érettségi előtt, de magában semmi volt. Szükséges lett volt a személyes kontektus a tanárokkal/diákokkal a sulin belül.
2020. máj. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon remélem, hogy lesz. Nekem az az érettségi éve lesz, és nem akarok emiatt rosszabb helyzetből indulni.
2020. máj. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
37%

Az oktatási rendszer évtizedek óta teljesen elavult, és lexikális tudásra épít.

Felesleges a gyerekből lexikont gyártani a helyett, hogy gondolkozni tanítanák meg.... Régen is az volt. A memóriafejlesztésnek meg vannak beváltabb módszerei is...


10 éve érettségiztem, de az iskolai anyagból semmi se maradt meg. Arra tökéletesen emlékszem, amit után magamtól tanultam történelemből vagy bármiből... Semmit nem is használok abból a töménytelen felesleges adattömegből, mert az információnak lenne haszna, de amit az iskolában tanítanak az csak adat.

Anyukám még most is emlékszik minden versre, amit általános iskolában tanult...


A jelenlegi információk szerint július-augusztusra várnak egy újabb "tetőzést" a statisztikán. De hogy hogyan és mit döntenek az oktatáról szeptemberre, azt majd akkor meglátjuk amikor eldöntik és nyilvánosságra hozzák.

2020. máj. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!