Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen a rosszabb javítást...

Egyetemen a rosszabb javítást mindenképpen beírja?

Figyelt kérdés

Írtam egy vizsgán egy kettest,amit sokkal jobban tudtam volna teljesíteni,csak fájt a fejem és elrontottam.

Ha javítót írok a kettes miatt de véletlenül még rosszabb lenne (pl megbuknék), akkor azt beírja a tanár? Mármint az utolsó számít mindenképpen?

Ha igen, van értelme neki írnom emailt,ahol megkérdezem,hátha jófej és mégsem csinálja ezt? Vagy meg se kérdezzem,mert felesleges?



2020. máj. 21. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Javítónál a tanárok 99%a az a javított jegyet írja be. Ami igen, lehet rosszabb mint az eredeti.

Én egy 4 kredites 4esnél gondolkoztam ezen, mert jó lett volna az ötös, de ha szivatnak és még nehezebb lesz, akkor csak rontok az átlagomon. Ennyit meg számomra +0.14 az átlagomon nem ért.

Próbálj mindent megtanulni, látod mit vár el a tanár és hátha jobb lesz.

2020. máj. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Igen, az utolsó jegy felülírja a többit, ez nem a tanár jófejségén múlik.
2020. máj. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Vannak esetek, amikor a tanszék felajánlja, hogy rosszabb jegy esetén megadja azt, amit első alkalommal szereztél, de ez a ritka (akkor is beírnak jegyet második alkalommal, olyan nincs, hogy arra nem írnak be semmit) Az ilyenek tényleg csak az adott tanár / tanszék méltányosságán múlnak, és előre kell tisztázni!
2020. máj. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1%
szerintem ha megbeszéled atanárral , biztos nem buktat meg a mostani helyzetben. én értékelném ha javítani akarsz ha rosszabb lenne akkor meg nem írnám be vagy kettest írnék rá.
2020. máj. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Igen az utolsó jegy számít. Ez a szabály. Nem a tanár jófejsége vagy nem jófejsége.

Általában mérnöki karokon nem éri meg újra vizsgázni, ha megvan a 2es, mert van elég más nehéz vizsgád és se idő se energia nincs rá. Túlbuzgó sztahanovisták szoktak legfeljebb újra próbálkozni. De láttam már olyat, aki 4est ment javítani és vehette fel újra a tárgyat...

2020. máj. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
pedig sok heyen meglehet beszélni a tanárral. nem minden egyetem személytelen azért.
2020. máj. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
92%
Az egyetemen nincsen olyan fogalom, hogy javító. Első vizsga alkalom van. Az ezt követő összes vizsga pót nak számít. Ha elsőre sikerült én biztos bottal se piszkálnám a tárgyat soha többé.
2020. máj. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!