Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE GTI pontszám? Vagy akár...

ELTE GTI pontszám? Vagy akár másik egyetem gazdmen/kermark pontszám?

Figyelt kérdés
Hány pontot számoltok magatoknak? Szerintetek mennyivel lehet majd bekerülni? Oké, hogy 400+.. csak esetleg kicsit pontosabb tipp szerintetek?

2020. máj. 21. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! En nem most felvételizek, hanem tavaly volt nekem. Már tavaly is 400 pont volt az előzetes ponthatár ezekre a szakokra és a végén ugyanennyi maradt, nem változott. Így azt gondolom hogy 400-410 pont között várható, sőt az is elképzelhető, hogy alig emelkedik csak 1-2 ponttal. Nekem 463 pontom volt én ng-re mentem, ahol 420 volt az előzetes és a végső 421, szóval nem nagyon emelkedett.
2020. máj. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző voltam, Elte GTI-ről írtam, de szerintem a BGE-n is hasonló lesz , egyedül a BCE-n lesz szerintem nagyon magas
2020. máj. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

2019-ben gm-re kb. 800, ng-re kb. 450 ember felvételizett. Most gm-re kb. 1500, ng-re kb. 800.

Sajnos szerintem sokat fog emelkedni a pontszám, nagyon érdekes egyébként, hogy országosan hatalmasat csökkent a felsőoktatásba jelentkezők száma, míg ide pont hogy majdnem megduplázódott. Remélem gm-re elég lesz 415-420 körüli pontszám.

BGE-re meg biztos elég lesz 400 is.

2020. máj. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"2019-ben gm-re kb. 800, ng-re kb. 450 ember felvételizett. Most gm-re kb. 1500, ng-re kb. 800.


"Sajnos szerintem sokat fog emelkedni a pontszám, nagyon érdekes egyébként, hogy országosan hatalmasat csökkent a felsőoktatásba jelentkezők száma, míg ide pont hogy majdnem megduplázódott. Remélem gm-re elég lesz 415-420 körüli pontszám."


Ennek egyrészt oka lehet, hogy az ng, és psz szakokból idén indul külön angol nyelvű is, illetve még az, hogy Corvinuson megszűnő állami ösztöndíj vonzhatott több embert ELTE-re.

2020. máj. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!