Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan adjak vissza egy olyan...

Hogyan adjak vissza egy olyan könyvet az iskolai könyvtárnak, amit ki se vettem?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy 12.-es vagyok és kaptunk egy ilyen listát, hogy ki milyen könyvekkel tartozik a könyvtár felé. Na már most rólam tudni kell, hogy a 12 iskolai évem alatt, soha nem kaptam semmilyen könyvtári vagy ingyenes könyvet, hiszen nem vagyok/voltam jogosult rá.


Most viszont kérnek vissza egy 9-10.-es tankönyvet (amiket már 10. végén kidobáltunk), különben nem adják ide a bizonyítványomat. Írtam az osztályfőnöknek aki annyit reagált, hogy márpedig ott van az én nevem a listában és a könyvtáros precízen végzi a munkáját. Az is érdekes, hogy az egész osztályból csak nekem hiányzik az a könyv.


Most tényleg vennem kell egy könyvet az iskolának?



2020. máj. 22. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg.
2020. máj. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg osztálytársaidtól hátha valakinek megvan még és odaadná.
2020. máj. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha 110%-ig nem vettél ki vagy kaptál könyvet akkor próbáld megbeszélni a könyvtárossal. Ha nem tudod vele elintézni akkor kénytelen leszel megvenni.


Bár nálunk még ilyen probléma még nem volt, csak olyan, hogy nem könyvelték el a visszavitt könyveket. Most meg keresik rajtunk, pedig ott van a könyvtárba. A rajtam keresett könyvet még meg is találtam ott.


Gondolom a listán rajta van a könyvekhez tartozó pontos szám. Általában ez egyedi, ha tényleg nem vittél el/kaptál könyvet akkor meg lehet keresni a könyvek között, nem a rendszerben. Viszont ez az opció csak akkor játszik, ha megengedik.

2020. máj. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez a poén benne, hogy ilyen könyvet mi soha nem használtunk. Ergó nincsen meg egyik osztálytársamnak se.
2020. máj. 22. 16:12
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A könyvtárossal beszélj, mondd el, hogy nem használtatok olyan könyvet, esetleg a szaktanárt is megkérhetnéd, hogy erősítse meg. Az is előfordulhat,hogy rosszul lett annak idején kikölcsönözve (véletlenül a te nevedre írták, valamit elírtak, stb.)

Én se tudom mindig kapásból melyik osztály milyen könyveket használ, de mondjuk nekem megvan sok évre visszamenőleg, melyik osztályban miket osztottam ki. Ha nálatok nem volt az osztályban az a tankönyv, akkor próbálj meg azzal érvelni, hogy nem használtatok olyat, miért vettél volna ki egyébként?

2020. máj. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!