Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek a magyar vagy a...

Szerintetek a magyar vagy a nyugati oktatásbeli felfogás a jobb?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy Mo-n erőltetik az "alapműveltséget", hogy minden felesleges tárgyat tanulj 18 éves korodig míg a nyugati országokban csak 16 éves korig tanulnak minden felesleges tárgyat, amíg eljut valaki oda, hogy eldöntse mivel akar foglalkozni és utána már csak arra a néhány tárgyra öszpontosítanak.
2020. máj. 22. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
nem tudom eldonteni, melyik a jobb. hulyek mindenhol annak, de ugy erzem a magyar rendszerben legalabb a lehetoseget megadjak mindenkinek, hogy tanuljon tobb kulonbozo dologrol. nyugaton azt tanulod amit valasztasz, ami azt eredmenyezi hogy sok temahoz hozza se tudsz szolni, mert nem is hallottal rola.
2020. máj. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezzel szemben amit tanulnak ahhoz viszont sokkal jobban értenek, így jobbak a szakmájukban, amivel többre mennek.


És valóban igaz, hogy azokon kívül se kép se hang általánosságban.

2020. máj. 22. 23:42
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Kiindulva abból, hogy kb. 10% olyan, aki tényleg becsülettel végigtanulja a 12 évet, a többi meg "csak úgy" van az iskolában, eléggé nem sok értelme van ennek. Viszont az is igaz, hogy Magyarországon a szakmai iskolák nagy többsége nincs jól felszerelve (a szaktanárok hiányáról nem is beszélve), emiatt mégis annak van nagyobb értelme, hogy az alapműveltséget eröltetik, mert úgy legalább tanulnak valamit.
2020. máj. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Én egyik rendszert sem tartom jobbnak.

Azt viszont jobbnak látom, ha szélesebb spektrumon szerzel ismereteket, és később kell döntened az egyetemről. Sokan 18-19 évesen se tudják, hogy merre...

Ennek ellenére nekem is elegem volt az olyan tárgyakból, akikről tudtam hogy sehova nem kellenek, de készülni kellett azokra is, be kellett járni azokra is stb. Stb. Időt és energiát vett el attól, amit továbbvittem.

Egy dolgot nagyon irigylek amerikai rendszerből, még pedig a teszteket. Sokkal de sokkal egyszerűbb és felvételizőbarátabb lenne, ha minden év végén írnánk egy tesztet, és a felvételikor ezeket összesítenék, és nem 4-5 anyagából kérdeznének ki 6 tantárgyból 6 nap alatt...


Sok felvételi feladat olyan, hogy na pont erre emlékszel?

2020. máj. 23. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyar rendszerben is csak 16 éves korig kell tanulnod, mert utána nem vagy tanköteles.


Magyar és angol oktatási rendszert (alap és közoktatást) olyan összehasonlítani mint a diót és az almát.

2020. máj. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenhol kell alapműveltséget szerezned.
2020. máj. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 mindenhol mas szamit alapmuveltsegnek
2020. máj. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!