Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A különóra elítélendő dolog?

A különóra elítélendő dolog?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalataimból kiindulva, a magyar közoktatás elég silány és azok a tanulók akiknek van pénze magántanárra jelentős előnyben vannak azokkal szemben, akiknek nem telik rá.


A másik, hogy elég sokan le is tagadják a többi előtt, miért?


Nálunk aki pl. ötös volt matekból mind különtanárhoz járt. Vagy akinek 90%os emelt érettségije lett szintén. Volt akinek 3,8-as átlaga feljavult kitűnőre miután elkezdett különtanárokhoz járni.


Kijelenthetjük akkor hogy némely esetben hazug képet állítanak magukról az emberek, mert nem a valós képességeit mutatják az így elért eredményei?


2020. máj. 23. 14:49
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Most írtam le, hogy az egyetlen dolog, ami megoldás lett volna az angol nyelvű tankönyvek amiket Angliában használnak az iskolában. Ha tudsz angolul, ajánlom, hogy nézz bele és hasonlítsd össze a magyar tankönyvekkel.
2020. máj. 23. 18:13
 32/42 anonim ***** válasza:

Headway volt a tankönyvünk 96ban.

Fél év angol után megnéztem 3 évad Amcsi sorozatot angolul, angol felirattal, majd felirat nélkül. Aztán letettem a középfokút 85%os sikerrel.


Matekból sosem kellett tanár. Megérteni kellett és gyakorolni. Volt, hogy napi 8 órát gyakoroltam otthon.


Mai napig minden nap tanulok valamit. Ezzel élesítem az elmémet.


Te mi teszel ma, hogy jobb legyél, mint tegnap?

2020. máj. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

Ez az eredeti kérdéstől elég távol áll. Én inkább nem mennék bele, hogy miket értem el, elég ha azok tudják akik ismernek.


Egyébként a nyelvvizsga még nem jelent semmit és a nyelvkönyveink külföldi kiadásúak, azok megértésével nem volt gondom.

2020. máj. 23. 23:55
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te is megvetted vagy valahogy hozzájutottál a könyvekhez, tehát ez is jogtalan előny. Hiszen a többiek nem ebből a könyvből tanultak, vagy lehet nem volt rá pénzük.

Akkor te is hazug képet állítottál magadról, hiszen olyan segédeszközt használtál ami mindenki számara nem volt adott.

2020. máj. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

Mi áll messze az eredeti kérdéstől?

Az, hogy nem önsajnálatból kéne táplálkozni hanem az önfejlesztésből?

2020. máj. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

#34 Írtam,hogy utólag pótoltam be vele a hiányosságaimat és igen, írtam, hogy szerintem se lett volna fair.


#35 Nem ismersz engem, nem önsajnáltatással telnek a napjaim, feltettem egy kérdést, te meg mögé látsz dolgokat.

2020. máj. 24. 13:03
 37/42 anonim ***** válasza:

De amúgy nem értem, hogy ez neked miért is baj?

Ha nekik tellik rá, akkor menjen, ha akar.

Én is mennék németből, de nincs rá pénzem. De nem irigykedek, mert én megtudom tanulni a suliban (németen kívül). Ha valaki nem tudja, akkor meg menjen.

Az a lényeg, hogy te mit tudsz, meg az, hogy megtanuld amit kell/amit akarsz.

2020. máj. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
Akkor te most rácáfoltál az előző hozzászólókra miszerint miszerint különtanárral tanulni ugyanolyan nehéz, mint magadnak megtanulni egy könyvből.
2020. máj. 24. 21:25
 39/42 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül.

Lehet rosszul fogalmaztam, de nem biztos, hogy ugyanolyan nehéz. Az a lényeg, hogy hasznos legyen.

És messze sem elítélendő.

2020. máj. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
*lehet könnyebb vagy nehezebb.
2020. máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!