Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a földtudományi alapszak?

Milyen a földtudományi alapszak?

Figyelt kérdés
Az ELTE-re szeretnék menni térképészet térinformatika, vagy geográfus szakirányra. Milyen a képzés? Illetve a végzés utáni lehetőségek, ha mégsem kutató szeretnék lenni?

2020. máj. 26. 00:04
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Nincs lehetőség ha nem kutató szeretnél lenni semmi pénzért. Én 2016-ban végeztem ott, egyik legnagyobb hiba volt az életemben.


A terinformatika/GIS önmagában nem szakma (főleg Magyarországon, de ha megnézed a redditen sem túl nagyok a sub-ok, itt is alig használt címke), hanem inkább skill/skillset.

Érdekes, hasznos, de inkább akkor, ha ezt valamire fel szeretnéd használni már meglévő tudáshoz.


A képzés maga nagyon elmélet orientált és annyira szerteágazó, hogy a végére legalább semmihez sem értesz, a konkrét térinformatikai képzés elavult, nagyjából 6-7 tárgy van ami a számítógépekhez kapcsolódik egyáltalán..


Az egyetlen előnye, hogy benne van az informatika szó, és szívesebben vesznek fel programozónak, ha át tudod magad képezni.


Geográfus hasonlóan felesleges, max önkormányzatokhoz tudsz vele menni.

2020. máj. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
74%
Én földtudományi szak geológia szakirányon végeztem még 5 évvel ezelőtt. Az ég világon semmire nem jó ez a diploma, nem is értem miért indul egyáltalán ez a képzés. Sehova nem vesznek fel vele, többnyire azt se tudják mi ez, sőt igazság szerint a többséget nem is érdekli. Én senkiről nem tudok aki ezzel a diplomával elhelyezkedett volna, esetleg az egyetemre felvesznek dolgozni havi 120 ezerért. Amúgy ezzel gyárba tudsz menni betanított munkásnak ahova amúgy az érettségi is bőven elég.
2020. szept. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 B la válasza:
100%
Sziasztok! Én most állok a döntés előtt hogy milyen msc-re menjek. Mindenképpen Miskolcon maradok, a kérdés az hogy milyen szakon. Nektek az ELTE-s mérnöki diplomát adott? Azzal sem kaptatok munkát? Ha szabad kérdeznem végül hol helyezkedtetek el?
2021. febr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 geo-logic ***** válasza:
73%

3-as válaszoló, B la.


Az ELTE végzettek válaszai esetedben nem mérvadóak, mivel ott nem mérnöki diplomát kapnak, szereznek. Az ME MFK ennyivel többet ad H mérnök leszel így elhelyezkedés nem gond. Ha a pénz dominál akkor olajmérnökit javaslom, de a bánya és geotechnika is a legjobban keresők közt van a 2019 es DPR alapján...

2021. febr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire aktuális még, de leírom tapasztalataimat. Földrajz szakra jelentkeztem, most záróvizsgázok. Tévedés volt. Az utolsó félévek nagyon nehezen mentek, nem a tanulás miatt. Lehet, hogy a nappali tagozat jobb volt, de levelezőn csak gyötrelem és erre csak rátesz egy lapáttal a tudat, hogy nem fogom használni az oklevelet, amit kapok.
2021. máj. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 B la válasza:
100%
5ös! Én is most záróvizsgázom földrajzból itt Miskolcon. Földtudományi mérnöki msc-re jelentkeztem, de nem tudom még hogyan tovább...
2021. máj. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Ha Miskolcon végeztél műszaki földtudományi alapszakon, akkor javaslom a vegyipari gépeszmérnök mesterképzést. Be kell pótolni egy kis lemaradást, de az elhelyezkedés szinte garantált a MOL-nál. A földtudományi mesterképzések nem annyira jók, a földtudományi mérnökit nem ajánlom, nagyon nehéz vele elhelyezkedni, akkor már inkább olaj- és gázmérnök ha mindenképp maradni akarsz MFK-n (mondjul vegyipari gépésszel hamarabb felvesznek bárhova).
2021. máj. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!