Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mekkora különbség van Debrecen...

Mekkora különbség van Debreceni és Pesti egyetemek közt? (informatika/bölcsészet)

Figyelt kérdés

Első sorban informatikai szakra terveznék jelentkezni (mérnök vagy programtervező inf.) De még a pszichológia vagy egyéb szociológiai jellegű szakok se kizártak szóval főleg ezeken a területeken érdeklődök.


Debreceni vagyok, megoldható lenne Pestre menni (ha felvesznek), de ha itthon is tudok megfelelő képzést szerezni, és lenne esélyem akár külföldön is munkát keresni, akkor nem igazán törődnék vele.



2020. máj. 27. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy mi a francnak Debrecenből Pestre menni?

Minden drágább, albérletet kell fizetni, nincs semmilyen kapcsolatod, kapcsolati tőkéd; ráadásul Debrecenben is találsz munkát, és onnan is ki tudsz menni külföldre - ha akarsz.-)

2020. máj. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
Debrecenben nem jó az infó, kb egy évvel idősebbek tanítják a tágyakat és a tanárok motiválatlanok. Ezerszer könnyebb, mint Pesten mondjuk. Egy ismerősöm jár ide. Pesti ismerőseim viszont szeretik. A többi szak szinte pesti szinvonalu, de az info nem
2020. jún. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Külföldön - jobb helyen - magasan lesz@rják hogy melyik magyar diplomát lebegteted! Számukra nincs semmi különbség köztük.

A piacképes tudásod alapján kapsz állást és annak megfelelő bért.

Adott a feladat, aztán vagy megoldod, vagy eltolod a buszjegyedet.

Praktikusan a te esetedben Debrecen a helyesnek látszó döntés, bár nekem valami nem kellően meggyőző a szakok párosítása terén; szerintem nincs még kiforrott elképzelésed.

2020. jún. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!