Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szóbeli érettségin meddig...

Szóbeli érettségin meddig kell felelni?

Figyelt kérdés

Ha én 3-4 perc alatt felmondom a tételt és többet nem tudok beszélni akkor mi történik?

Mennyi a minimum idő amit felelni kell?



2020. máj. 27. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

10-15 perc az átlag.

Ha valamit kihagytál, úgyis rákérdeznek.

2020. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Átlagosan 10 percet kellene tudni összefüggően beszélni, viszont ha korábban végzel vele akkor szerintem kérdezgetnek tőled.
2020. máj. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Kérdezni fognak a minimum időnek meg kell lennie. Mindent percre pontosan felírnak hogy mikor kezdtel meddig feleltel stb. Ez előre be van osztva.
2020. máj. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen minimum idő. Tényleg vannak olyan tételek amiket ennyi idő alatt el lehet mondani. Ha az átlagos tételeid inkább 8-10 perc körül vannak akkor nincs gond, de persze ha mindegyikről csak 3-4 percet tudnál beszélni akkor veled van a baj.
2020. máj. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Testnevelésből szóbelizek, viszont olyan tételeim vannak hogy max 5 percet tudok róluk beszélni, de átlagban 3-4 perc alatt felmondom magamnak.
2020. máj. 27. 20:11
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha kérdez is a tanár, akkor egy 6 percet ki lehet hozni a tételből, viszont szerintem többet nem.
2020. máj. 27. 20:13
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Tavaly nekünk azt tanácsolták, hogy lassan választékosan beszéljünk és akkor megvan az elvárt idő. Olvassuk fel a tételen belüli kifejtendő feladatok címét, sőt a tétel címe után egy rövid bevezetést is mondjunk el. Én megfogadtam és kb 15 percet beszéltem végig. Két pontot veszitettem összesen a 30 pontból, evvel a taktikával.


Viszont idén úgy tudom, hogy tesiből középszinten 2, emelten 4 tételt kell kifejteni. Így eltudod húzni egy kicsit.


#2-es voltam.

2020. máj. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy sem fogják hagyni, hogy elhadard 3 perc alatt.

Vagy bele fognak közben kérdezni vagy ha befejezted utána kapsz kérdéseket.

Sok sikert!

2020. máj. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs se minimum, se elvárt idő. Minimális és elvárt tartalom van.

A bizottságokban tapasztalt vizsgáztató tanárok ülnek. lassú beszéddel nem lehet átverni őket, de jó esetben fel sem idegesíted. Ez buta tanács. Ha nem tudsz semmit, és azt kétszerannyi idő alatt adod elő, akkor is értik, hogy nem tudsz semmit.

Ha túl kevés a tartalom, akkor valóban kérdezni fognak.

2020. máj. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 a lassúbb beszédet azért mondtam, mert sokan(én is köztük) egy levegővételel próbálják végig mondani. Nem úgy kell ezt most elképzelni, hogy 1 perc alatt elmond 3 szót.
2020. máj. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!