Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt informatika érettségin...

Emelt informatika érettségin 84% jónak számít? Nektek hogy sikerült?

Figyelt kérdés

Már jópár éve ballagtam el a gimnáziumból, de idén ismétlő érettségit tettem informatikából, emelt szinten. Szoftverfejlesztőként dolgozom, így nem volt gondom a programozós feladattal, ez max pontos lett. A webes feladatnál 2 pontot veszítettem figyelmetlenség miatt.

A táblázatkezelésnél és az adatbáziskezelésnél veszítettem sok pontot. Az érettségi előtti napon este néztem 1-1 fél órás videót a YouTube-on, amin egy előző évi Excel és Access feladatot oldottak meg, ezen kívül nem készültem rá.



2020. máj. 27. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gratulalok, ez nagyon szep eredmeny!!! :) nekem a kozep(!) volt ennyi tavaly...
2020. máj. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szép eredmény. Jövőre remélem meglesz ennyi nekem is. Grat! :D
2020. máj. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Azért ha az informatika a szakmád, akkor nem mondanám jónak. Az adatbázis-kezelést ilyen szinten egy fejlesztőnek illik ismernie, a táblázatkezelés meg azért ezen a szinten szintén általános szakmai alapműveltség. Egy most érettségiző gimnazistától jó lenne.
2020. máj. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Nekem 95% lett, de én készültem is rá.
2020. máj. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#3: Mint köztudott, az érettségi nem azt méri, hogy mennyire vagy jó informatikus. A másik pedig, hogy az Access-t nem lehet összehasonlítani a valódi adatbázis motorokkal. Érdemesebb lenne érettségin MySQL-t vagy MSSQL-t használni.
2020. máj. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

#5, ha jól le tudsz érettségizni, attól nem leszel jó informatikus. De fordítva azért van összefüggés, egy szoftverfejlesztőnek illik ennél jobban leérettségizni, a figyelmetlenségtől eltekintve, ami bocsánatos. Egy fejlesztőnek tudnia kell az adatbázisok alapjait. Accessben is meg lehet oldani az összes feladatot SQL-ben a jelentéskészítés kivételével, amire tényleg nincs szüksége egy fejlesztőnek. Tehát ez nem kifogás. Ezen a szinten tökéletesen alkalmas. Hogy ezt használják, annak oka van, nem bemondásra megy a választás, de egyébként ha LibreOffice-t jelölsz be, akkor használhatod MySQL-lel.


A kérdező maga is azt állítja, hogy készületlenül ment oda, közben várja a vállveregetést, hogy hű, de jól érettségizett, és szerencséjére talál is olyanokat, akik leborulva megadják neki az elismerést, de szerintem ilyen adatok mellett nincs miért hasra esni. Talán kétszer fél óra videónézésnél lehetett volna többet készülni.

2020. máj. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy kiválló eredmény, büszke lehetsz magadra nekem a közép volt kb ennyi. Gratula ügyes voltál!👍👏
2020. máj. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
#6 azért mindrnkin van mit kivácsolni akár szakmabeli akár kezdő. Ez egy emelt szintű érettségi én a 80%ot értem el most. Hatalmas tuskó vagy. Nem lehet még szakmabelieknek sem 100%. Jó eredmény ez. Nem h örülnél h művelődnek egyesek. Ha te ilyen művelelten tuskó vagy akkor meg miket beszélsz? Neked esetleg szakmabeliként 100%os lett vagy mi? És akkor már a 80 nem jó. A 80% igenis jó eredmény örülj neki.
2020. máj. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha te letuskózod, akinek más a véleménye, az csak téged minősít. Mindenesetre elég sok 95-100%-os emelt érettségit láttam már. Akkor is, ha te közlöd, hogy nem lehet. De, lehet. A véleményed ilyen hozzáállással molyszellentést se számít nekem, nem vagy kultúrember ezzel a tuskózással, és láthatólag nem is fogtad fel, miről beszéltem.
2020. máj. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!