Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeptembertől valószínűleg az...

Szeptembertől valószínűleg az ELTE BTK magyar szakán fogok tanulni. Valaki, aki oda járt vagy jár tudna mesélni, hogy milyen?

Figyelt kérdés

2020. máj. 28. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm most végez majd az első évével ott. Ő imádja a magyart, nagyon szeret olvasni, tehát a szak abszolút illik hozzá. Viszont már az első hetektől kezdve rengeteg beadandót kellett készítenie, majdnem minden héten voltak zh-k (2 biztos jutott szinte mindig, de volt, hogy 4-5 is), a vizsgákra is sokat készül. De ő élvezi, mert tényleg nagyon szereti az irodalmat, a könyveket, a nyelvészet is érdekli.
2020. máj. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 29. 20:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én oda járok. Másodéves vagyok. Ehhez a szakhoz tényleg nagyon szeretni kell olvasni, mert nem vicc, rengeteget kell. Egy-egy vizsgára már félév elején célszerű elkezdeni olvasni, mert még úgy sem biztos, hogy végzel vele. Itt is vannak olyan tárgyak, amire bármennyit is tanulsz, örülni fogsz a kettesnek is. :D Én biztatlak, hogy gyere, én (a pár rossz ellenére) nagyon szeretem. :)
2020. jún. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

És milyen a közösség ezen a szakon?

2020. jún. 2. 20:57
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszoló vagyok. Szerintem célszerű elmenni a gólyatáborba, ha persze addigra lemegy ez a vírushelyzet, mert az azért elég jól összehozza az embereket. Én előző évben kihagytam mondjuk és így is szereztem barátokat. Tapasztalatom alapján az órák/vizsgák összehozzák az embereket, persze nyitottnak kell lenni.:)
2020. jún. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem voltam táborban (szintén btk-s voltam), a magyaros barátnőm sem, de ugyanúgy beilleszkedtünk, szerettem az embereket, a többség nyitott, laza volt, lehetett velük szünetben beszélgetni, bulizni stb. A táborozóknak ellenben kicsit csalódás volt, hogy sokan alig találkoztak az ott megismert emberekkel, a szakon, kiscsoportos szemináriumon stb-n teljesen új közösségbe kerültek. Szóval ennyi “hátránya” (vagyis inkább az előny elvesztése) lehet a gt-nak. De ha szeretsz bulizni meg a csapatjátékokat (a nagyon megalázóakat már régóta nem engedélyezik), akkor menj el.
2020. jún. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Én jövőre fogok végezni. Igen, jó a hangulat, igen jó annak, aki szeret olvasni...de kb ennyi. A segged törölheted utána a diplomáddal, mert egy magyar bsc semmire nem jó. Nem nagyon van más lehetőséged a továbbtanulásnál, mint a magyar msc-t választani, ugyanis más szakokon nem fogadják el a magyar bsc diplomádat. Ha nem hiszel nekem, nézegess néhány oldalt, álláshirdetéseket. Sehova nem lesz elég ez a papír. Még csak könyvtáros vagy tanár sem lehetsz (egy elddugott kis faluban sem), mert ma már ez is két külön képzés. A legtöbb ismerősöm, akik előttem végeztek most programozó vagy cukrász okj-t csinálnak, mert nem tudtak elhelyezkedni. Persze mikor pályaorientációról van szó, akkor ezt senki nem közli az emberrel...Újságíráshoz, riporterkedéshez is más szak kell, könyvkiadóknál pedig konkrétan nincs állás.

Természetesen vannak csodás kivételek, akik publikálhatnak az Élet és Irodalomban, vagy megjelentethetnek saját könyveket, de ez az 1%.

És ha belegondolunk, hogy egy könyvesbolti munkánál nagyobb előnyt jelent az eladói szakma vagy tapasztalat,mint a te olvasottságod, akkor tényleg nem érzed azt, hogy megérte ennyit gürizni a diplomáért.

Ajánlom figyelmedbe az alábbi (ELTÉ-s) cikket:

[link]

Sajnálom, ha elkeserítettelek! De ez az igazság. Én dolgozom az egyetem mellett (teljes állásban), úgyhogy tisztán látom, hogy mire mész ezzel később a munkaerőpiacon. Ha teheted válassz mást, és tartsd meg hobbinak az olvasást. Ne pazarold el az államilag támogatott féléveidet erre a szakra!

2020. jún. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem keserítettél el, köszönöm, hogy tájékoztattál erről.
2020. jún. 10. 09:52
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én most végeztem, ha van még kérdésed, írj! :)
2020. júl. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 EVA800 ***** válasza:
100%
Hány százalékos lett az emelt magyar erettsegitek? A Reflektalasra,érvelése Jan pontot kaptatok?
2020. júl. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!