Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PTE [Pécsi Tudományegyetem]...

PTE [Pécsi Tudományegyetem] levelező (pszichológia BA) vagy SZTE [Szegedi Tudományegyetem] levelező (szintén pszichológia BA)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon fontos lenne számomra olyan emberek véleménye a két egyetem levelező munkarendjéről, akik oda járnak, és nagyon fontos, hogy pszichológia képzésre!

- Milyenek az órák az egyetemen? (Érthetőek-e pl.)

- Mennyire darálják az anyagot? (Én úgy tudom, péntek-szombaton vannak órák, tömbösítve, gondolom így kevesebb idő jut kifejteni a tananyagot, mint nappalin.)

- Foglalkoznak-e veletek a tanárok? (Tehát oda lehet-e menni, ha nem értek valamit, szánnak-e esetleg rám időt. Gondolom más, mintha nappalira járnátok, kevesebb idő jut rátok.)

- Lehetséges-e az átjelentkezés nappalira, ha az embernek jó átlaga van? (Jelenleg OKJ képzésben veszek részt Budapesten még egy évig, így jelenleg nem tudnék nappalira menni, meg se jelöltem.)

- Milyen az egyetemi élet? (Már ha van.)


Akik esetleg elvégezték már levelezőn, azok tudnának-e mesélni arról, hogy látnak-e bármi lemaradást a nappalisokhoz képest? Aggódom ugyanis, hogy a BA diplomám kevesebbet ér majd, mert nem nappalin csináltam.)


Fontos, hogy csak BA-ról írjatok, az MA-t már Budapesten szeretném csinálni, illetve PhD-t is.


Az lenne a legjobb, ha privátban keresnétek, természetesen annak is örülök, ha itt válaszoltok.


Nagyon köszönöm előre is a válaszokat.



2020. máj. 29. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
Miért pont ez a két egyetem érdekel? Van levelezős pszichológia BA Debrecenben és Budapesten is. Ha amúgy is itt tanulsz OKJ-n, akkor miért nem a budapestire jelentkezel? Én egyébként Debrecenben csinálom, itt havonta egyszer vannak órák csütörtöktől szombatig, a tanárok elég rendesek, el lehet érni őket, szívesen segítenek.
2020. máj. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia, jelentkeztem Budapestre is, de ide nem fognak felvenni (432 pontom van), úgy gondolom. Debrecent nem írtam be, csak Pécset és Szegedet a vidéki egyetemek közül, itt Budapesten ELTE kivételével mindkettőt, nappalit és költségtérítésest egyaránt.

Azért örülök, hogy jó véleményed van a levelezősről.

2020. máj. 29. 13:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?Felvettek?Hogy tetszik?
2022. júl. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!