Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelkedhetnek az egyetemi...

Emelkedhetnek az egyetemi ponthatárok? (kötelező emelt miatt)

Figyelt kérdés
Sajnos elégge elbaltáztam az érettségit 30 pontal van csak több pontom mint a tavalyi ponthatár.

2020. máj. 30. 03:13
A kérdező szavazást indított:
Növekedthet
Nem lesz változás
Csökkenhet
69 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

nem igazán értem, mi a kérdés, ha 30 ponttal többet gyűjtöttél a tavalyi ponthatárnál.

általánosítva, a ponthatárok csökkenni fognak, a népszerű szakokon (lásd, pszicho) szerintem nem nagyon lesz változás.

2020. máj. 30. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%
Emelkedni fognak, mert idén nagyon könnyű az érettségi, így kijön egy potyautas generáció. De 30 pontot nem fog emelkedni, az abszurd lenne.
2020. máj. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A ponthatár mindig az utolsó még a képzésre beférő jelentlező pontszámával egyenlő. Ha egy képzésre jelentkeztek 500-an, de ebből csak 150 a felvehető, mert annyi hely van, akkor az adott szak ponthatára a 150. felvehető ember pontszáma lesz. Ha ennek az embernek 300 pontja volt akkor 300, ha 490 pontja volt akkor 490 lesz a ponthatár.
2020. máj. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóhoz hozzáfűzve: Számos szakon van minimum ponthatár, amit ha nem ér el egy potenciálisan "felvett" diák akkor hiába lenne "ponthatáron" belül, nem veszik fel.
2020. máj. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#4 jogos és igaz, de úgy voltam vele, hogy ezt már nem kell külön magyarázni :) Arra szerettem volna rávilágítani, hogy értse meg végre mindenki, hogy nem egy szakállas, taláros testület dönt hasraütés-szerűen a ponthatárokról, hanem a felvételizők pontszáma határozza meg az üres helyek függvényében. :)
2020. máj. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy a válasz a kérdésre többrétű.

Ahol eddig is túljelentkezés volt magas pontszámokkal, tehát mindenki IS emelt szintű érettségikkel jelentkezett, ott nem lesz jelentős pontszám növekedés. Nagyjából az eddigi évek által megszokott pontszámokra számíthatunk.

Ezzel szemben olyan szakokon, ahol eddig viszonylag alacsonyan járt a ponthatár, illetve a sokszoros túljelentkezés sem volt jellemző. Nos, ezek esetében némi növekedés lesz jellemző a kötelező emelt és a vele járó +50 többletpont miatt.

2020. máj. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6 Igen pont ez miatt kérdeztem . Kicsit aggódom ,hogy az emelt megfogja dobni ,azonban jóval kevesebben jelentkeztek mint tavaly. 30 pontot remélhetőleg nem haladja meg a növekedés. Esetemben pont jol jött volna a szóbeli hogy feljebb húzza, sajnos nagyon rástresszeltem figyelmetlen voltam.
2020. máj. 30. 12:51
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnyugtat: Két évvel ezelőtt nekem is sikerült a szó szoros értelmében elcseszni az emelt érettségim, 38% fizika, ennek ellenére felvettek a villamosmérnökire ahol 350-370 pont volt a ponthatár.


Ha 30 pontal több pontod van mint a tavalyi ponthatár akkor nem kell aggódnod, nagy eséllyel felvesznek. Sok sikert!

2020. máj. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Fölösleges paráznod a “kötelező” emelt miatt, mert a szakok jelentős részén eddig is elvárás volt minimum egy emelt.....
2020. máj. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindhárom választási lehetőség igaz lehet, nem vagyunk jósok.
2020. máj. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!