Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Éppen továbbtanulás előtt...

Éppen továbbtanulás előtt állok, csak a sorrendemet nem tudom eldönteni. ELTE-TKK vagy KRE-BTK? Melyikről milyen véleményetek, tapasztalatotok van? (Történelem-média szakos tanárira mennék)

Figyelt kérdés

2020. máj. 30. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én az ELTE-n végeztem a bölcsész karon és ismerek pár tanár tanoncot. Töriset is. Én úgy láttam élvezik az eltés létet. Az ELTE javára szól talán, hogy több óra közül lehet válogatni. A töri szak pont az a szak, ahol te rakosgatod össze az óráidat többé kevésbé úgy ahogy akarod és a nagyobb választék tuti előny szerintem. Igaz csak szabad kreditnek, de felvettem egy médiás órát és a tanszék nagyon bejött nekem. Persze feltehetőleg elfogult vagyok mert ott végeztem, de remélem, hogy a felületes tapasztalataim azért valamelyest segítenek :)

A Károli is egy nagyon jó egyetem és nincs vele semmi baj.

Ha nagyon nehéz a döntés esetleg adhatok töri tanár kontaktot privátban.

Sok sikert a felvételin!

2020. máj. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 QQRIQ20 ***** válasza:
41%
KRE-BTK a harmadik legnépszerűbb szak az országban, illetve ez a legjobb a bölcsészkarok között.
2020. máj. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Én a KRE-BTK történelem szakjára járok. Nagyon jó hangulatban telnek az órák. Az oktatók rendkívül nagy tudásúak. Nagyon tudom ajánlani.

Sok sikert kívánok!

2020. máj. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
én az ELTE-t ajánlom én is odajárok és imádom
2020. jún. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%
Én az ELTE-re járok tanárképzésre, bár mindkét szakom nyelv, így a törit és a médiát nem ismerem, de összességében tudom ajánlani az egyetemet. Tény, hogy a pedagógiás órák nem mindig a leghasznosabbak, de ha jó tanárhoz kerülsz, akkor tőlük sokat lehet tanulni, emellett pedig bármikor felvehet szabad kreditként bármit a pszichológiai vagy gyógypedagógiai karról, ha mélyebben érdekel 1-1 téma. Szerintem ez a fajta átjárhatóság nagy előnye az ELTE-nek. Illetve az is, hogy a tárgyfelvételnél előnybe részesítik a tanárisokat (az alapszakosokkal szemben), így jó esélyed van jó órarendet összeállítani. Akit ismerek törist, az szereti, a média pedig kis szak, ami a tapasztalataim alapján egy jobb, összetartóbb közösséget jelent, mint azok, ahova több, mint 100-an járnak. Illetve vannak itt plusz lehetősegek tanárisoknak (szakkoli, műhely) ha elszánt vagy és plusz tudást/tapasztalatot szereznél.
2021. jún. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!