Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ajánlanàtok még könyvet a...

Ajánlanàtok még könyvet a biosz -kémia emeltre való készüléshez ? Esetleg közép matematikàhoz ès törtènelemhez ?

Figyelt kérdés

Bioszból megvan a panemsulis, a 130 tèteles valamint a nagy biológia feladatgyűjtemény

Kèmiàból meg van a mozaikos 11-12 , az ötösöm lesz és az Èrettsègi Témakörök vázlata kémiából. Könyvvátrból meg ismerősöktől kaptam kölcsön őket , ezekből jól fel lehet készülni az emelt érettségikre ? Èrdemes még màsból készülni ?

Történelemből ès matematikából még nincs könyvem.

A válaszokat előre is köszönöm !



2020. máj. 30. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Bioszból esetleg még a mozaikos tankönyvek jók lehetnek.

Törire ez szerintem teljesen jó: [link] De érdemes figyelni majd az OH oldalát, ha esetleg változnának a követelmények.

2020. máj. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bioszból a panemsulis helyett a mozaikosokból tanulj! (NE az érettségi előkészítőből, hanem az évfolyamos kötetekből).
2020. máj. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A 10-11-12 èvfolyamosat találtam meg, elsœre csak a tizedikeset tudom megvenni. Ebből van kilencedikes is ? Akkor azzal.kezdenék csak nem találtam :) illetve szerintetek fel lehet készülni bioszból ezekkel a könyvekkel egyedül az emelt érettségire ? A kémia és a biosz fakt valószínűleg ütni fogja egymást. Az elhatározottság meg van és még a 2 évem is :)
2020. máj. 30. 17:18
 4/8 Petneki József ***** válasza:

A kommentben feltett kérdésre válasz: igen, van 9. évfolyamos, Mozaikos könyv bioszból, raktári száma: MS-2618T.


Én személy szerint több könyvet is kéznél szoktam tartani egy-egy tantárgyból, mert szeretem, amikor egy-egy koncepciót többféleképpen magyaráznak, más-más dolgokat emelnek ki, így a megértésre is nagyobb esély van.


Szerintem mind biológiából, mind kémiából jók a Mozaikos könyvek, de én gyakran olvasgatom mellettük a PDF formátumban ingyenesen letölthető OFI-s tankönyveket is.

Egyedül ezekkel a könyvekkel is fel lehet készülni az érettségire, de véleményem szerint a több könyv hatékonyabb tanulást és jobb érettségi eredményt is jelenthet.


Még egy adalék információ: bár tartalmilag a Mozaik könyvek kifogástalanok, azok tankönyvi státuszát nem hosszabbították meg. Legalábbis kb. egy éve ezt olvastam a hírekben, aztán ki tudja azóta mi lett ezzel az üggyel.

2020. máj. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a vàlaszokat , nagyon sok segítséget jelent ! Az egyedül tanulást úgy értettem , hogy egyedül mint tanár nélkül ezekből a könyvekből😊
2020. máj. 30. 20:30
 6/8 Petneki József ***** válasza:

Egyedül tanulás: ez attól függ, hogy mennyire vagy ráhangolva az önálló tanulásra. Van aki tanár nélkül, könyvekből megcsinálja az emelt szintű érettségit, van akinek viszont szüksége van egy jól magyarázó tanárra, mert könnyebben megért valamit, ha élőszóban magyaráznak. Nem mellesleg ha nem értesz valamit, akkor önálló tanulás esetén nem nagyon tudsz kihez fordulni, hacsak nem a gyakorikerdesekhez... De az azért nem ugyanolyan, mint egy (magán)tanárral tisztázni egy kérdést.


Saját tapasztalat: én önállóan is meg tudok tanulni mindent, de tanárral sokkal hamarabb elsajátítom ugyanazt.

2020. máj. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kémiából Villányi!!! Felkészítő a kétszintű érettségire és az összefoglalója kb kötelező :)
2020. máj. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! Az egyedül tanulással én is így állok. A Villányi könyveket pedig már láttam , hogy hasonló kérdéseknél ajánlották szóval mindenképp beszerzem :)
2020. máj. 31. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!