Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanultatok Miskolcon, a...

Tanultatok Miskolcon, a digitális középiskolában?

Figyelt kérdés

Felnőttként szeretnék érettségit szerezni, és a digitális középiskolán gondolkodom. (Miskolc, Földes Ferenc Gimnázium)

Van köztetek olyan, aki ott tanult?

Milyen tapasztalataitok vannak?

Ami érdekel: Folyamat, találkozók a tanárokkal, nehézség, stb.

Köszönöm, ha segítetek!



2020. máj. 30. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A bátyám járt oda, de lustaságból sosem fejezte be.


Sokszor (általában) én csináltam a leckéjét, úgyhogy beleláttam a dolgokba. Minden gimis tárgyat tanulsz (kivéve készség tárgyak), amikből online házik vannak egy felületen. Elég sok, határidő van rájuk, van amelyik még időre is megy. Korrektül le van írva az anyag, abból megcsinálhatóak a feladatok. De kifejezetten sok szöveget kell elolvasni/megtanulni. Többnyire a földeses nappalis tanárok tanítanak, akik elég szigorúak, de rendesek velük. Én nappalin jártam ott, hasonló tapasztalataink voltak velük.


A feladatok, amiket otthon megcsinálsz általában 30%-át érik a jegyednek. Havonta egyszer van kb. óra, ott a lényeget/nehezebb részt elmondják. 3-4 havonta vizsgáznak, utána új modul jön. Mindig van 4-5 tárgy egyszerre, aztán váltás. Az angol van egyedül végig azt hiszem.

2020. máj. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor ha jól értem, havonta egyszer kell bemenni órára?

Csak arra, amelyik nehezebben megy, vagy minden tantárgynál be kell menni egyszer?

2020. jún. 2. 23:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kb. igen. Az elején gyakrabban (havi kettő), utána meg 3-4 hetente.


Egy szombatról van szó, akkor az összes tárgyból tartanak órát,ami abban a modulban szerepel. Kivéve az első szombat, akkor csak informatika van, számítógép kezelés, a felület kezelésének megmutatása. Ezért van utána hamar még egy, azok a tényleges tantárgyak.

2020. jún. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És a modulzáró vizsgák hogy zajlanak?
2020. jún. 3. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!