Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha csak az SZTE programtervező...

Ha csak az SZTE programtervezőire vennének fel hogyan tudnék átváltani az ELTE programtervezőire, illetve hogyan hasonul a két egyetem?

Figyelt kérdés
Csak 390 pontom lett, tavaly 380 volt a ponthatár az ELTE programtervezőire és 2015 óta mindig 10 ponttal nőtt a ponthatár, tehát elvileg pont bejutok, de félek mivel most nem voltak szóbelik és nem tudom hogy ez javít-e az átlag pontokon. Az ELTE tudom hogy elég népszerű és a legelitebb informatika képzést nyújtja Magyarországon, SZTE-ről pedig tudom hogy sok a rendezvény és elvileg nem rossz, de nem tudom besorolni hogy az ELTE-hez képest mennyire jó? Én úgy hiszem, nem igazán érhet a közelébe. Utána néztem ha csak Szegedre vesznek fel elvileg lehet egyetemet váltani, ennek kredit követelménye van, ezt tudom hogy az ELTE-től kell megkérdezni, viszont nem tudom milyen tantárgyakat fogadnak el amiket Szegeden tanultam mert elvileg nem biztos hogy mindet. Még nem kezdtem meg az egyetemi tanulmányaimat, de nem tudom hogy második helyen jobb ha a Szombathelyi ELTE-t hagyom jelölve mondván hogy szívok fél-1 évet de utána át mehetek a Pesti ELTE-re, vagy megjelölhetem nyuogdtan Szegedet, ami azért jobb mint Szombathely és így is át tudok menni Pestre. A ponthatárok is érdekelnek hogy szerintetek a szóbelik elmaradása hogyan befolyásolja?

2020. máj. 31. 14:46
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Honnan veszed, hogy ez a "legelitebb" informatika képzés az országban? A BME legalább olyan jó.

2. 390 pont nagyon kevés, inkább azon aggódnék, hogy el tudod-e végezni bármelyiket...

2020. jún. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1. Proginfora gondolom, az BME-n nincs, sokkal inkább műszaki szakok vannak mint az a nevében is van


2. Trollkodás nem érdekel, a 390 pont egyáltalán nem "nagyon kevés" és ez miatt csak ne aggódj, nem egy írásbeli teszt határozza meg hogy mennyire vagyok alkalmas programozó

2020. jún. 2. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!