Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyet megtehet egy tanár? Csa...

Ilyet megtehet egy tanár? Csak szerintem igazságtalanság?

Figyelt kérdés

A kémia tanárunkról van szó.Szokása,hogy nem nagyon javít.Na most,viszonylag kevés jegyünk van,de hálát adtam,hogy ötösre állok.Erre ma kijavította azt a dogát,amit még januárban(!!!!)írtunk és sajnos az rosszul sikerült,így az átlagom 4,5.Igen ám,de őt ez nem érdekli! Százalékolja a dogát és ő annak ad ötöst,akinek a százalékátlaga legalább 85.

Én nem tudom,hogy így hanyasra állok(merr ugye hiába ír átlagot a napló)javítani meg nem nagyon enged.Igazából évek óta ezt csinálja,minket 2 éve tanít.Nem történik semmi! Ofőnek szoltunk,ő szólt az érdekünkben az igazgatónak,de csak annyi történt,hogy kijavítja azóta az összes dolgozatot(igen,tavaly maradt bent 3 is).1.félévben félévzárás előtti napon tudtuk meg hanyasra állunk.Most se tudjuk,egyszerűen nem érdekli!!!


És nekem ez nagyon fontos lenne.Ezem múlik a kitűnőm.Egész évben erre hajtottam,nehogy az utolsó előtti héten rombolja le a munkámat!!!


Minden segítő választ előre is köszönök;)



2020. jún. 3. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igazságtalan. Sok tanár igazságtalan sajnos, viszont azt sem szabad elfelejteni, hogy a jelenlegi oktatási rendszer nem kifejezetten tanárbarát, Lehet, hogy az illető kiégett már teljesen, és azért nem végzi megfelelően a munkáját. Általában mindent meg lehet oldani higgadt, nem rosszindulatú kommunikációval.
2020. jún. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Az élet nem igazságos. Nem csak az iskola, semmi sem. Így fogod megtanulni, tapasztalati úton. Sajnálom, de mindenki átmegy ezen, előbb vagy utóbb. A mesékben van csak igazság.
2020. jún. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Részben egyetértek veled, 2-es, csak én mégis azt mondom, hogy amikor csak lehet, kerüljük el azt, hogy ráhúzzuk az esetre ezt a panelszöveget, és ebbe belenyugszunk. A konkrét szituációkban tegyünk meg mindent, amit csak tudunk.
2020. jún. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, ha 2 hétnél több ideje lett megírva egy dolgozat, akkor azt lehet kérni/lemondani, ergo te mondod meg, hogy írják be vagy se. Egyszer ilyen volt töriből, de rendes volt, mert mindenkit felírt, hogy kéri-e (kézfeltevéssel). A kréta kiszámol egy átlagot, de a tanár dönti el, hogy milyen félévi/év végi jegyet ad. Pl. az egyik tanárunk a jobb jegyet megadja 0,5-re, a másik meg 0,75-től🙄

Igazából az ofőd se tud mit tenni, az igazgatónál lehet reklamálni, de nem ér semmit (tapasztalat).

Szerintem is igazságtalanság, vagy legalábbis kitolás, hiszen kevés a lehetőségetek javításra.

Úgy gondolom, attól, hogy nem leszel kitűnő, nem rombolja szét a munkádat. Hiszen megszerezted a tudást (persze el is felejted egy részét😅) és nem egy szám mutatja meg, hogy mennyit dolgoztál, ez relatív (minden iskolában és tanárnál különböző elvárások vannak, így a jegyek se mérvadóak). Egyébként hagyjad ezt a “kitűnő szeretnék lenni” hozzáállást. Szerintem, ha nem helyezed magad nyomás alá, hogy mindenféleképpen annak kell lennie és nagyon fontos, akkor jobban teljesítesz, nem leszel annyira stresszes. Emlékszem egy osztálytársamra, aki sírva fakadt egy dolgozat kiosztásánál, mert nem lesz emiatt kitűnő (11.-ben volt talán, tehát nem óvoda), de aztán a tanárral beszélt az anyuka, így minden szép lett... Hidd el, nem ér semmit, ha mindenben jó vagy, de nincs olyan tárgy, ami nagyon vonz (ezt most általánosan a kitűnőkre értem, ez szokott inkább rájuk jellemző lenni). Én is elég későn döntöttem el, hogy milyen irány érdekel. Mindig kitűnő voltam, de sosem ez volt célom, csak tanultam. Persze felbosszant, ha elrontok valamit figyelmetlenségből, de ilyen az élet. (Most érettségiztem)

2020. jún. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tom Benko ***** válasza:
100%
Elsősorban az iskola szabályzataiban nézz utána, hogyan rendelkezik a dolgozatokról. Azzal első körben a tanárt _normális stílusban_ keresd meg, ha elutasító vagy nem reagál, az osztályfőnököt, utána a munkaközösség-vezetőt, végül az igazgatót. Azért azt tudni kell, hogy a dolgozatokat illik minél hamarabb kijavítani, ekkora csúszást pedig normálisan nem lehet megengedni. Ugyanakkor azonban a tanár védelmében el kell mondjam, hogy egyrészt elég durva terhelésnek vagyunk mi is kitéve, másrészt a tanárhiány nagyon ellene van a minőségi munkának.
2020. jún. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogyan alakultak a dolgok, kérdező? Hányasra zárt le kémiából a tanár?
2022. jún. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!