Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 300 ponttal felvehetnek SZE...

300 ponttal felvehetnek SZE mérnökinformatikára?

Figyelt kérdés
Eddigi években 280 volt a határ. Idén erre a szakra 200 al kevesebben jelentkeztek mint tavaly, viszont kötelező emelt miatt mindenkinek 50+ pont. Van eselyem?

2020. jún. 5. 01:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Na csak hogy tisztazunk itt valamit..attol meg hogy valaki elerte a szazalekot amiert megkapja az 50+ pontot nem biztos hogy a teljes pontszama tobb lesz. Lehet, hogy neki egy jobban sikerult kozepszintu tobb pontot erne, de a kotelezo emelt miatt rosszabb lesz az osszpontszam (foleg ha egy olyan szakrol beszelunk, ahol nem volt azelott kotelezo egy emelt erettsegi).


+ meg hozza tennem,hogy az idei felveteli pontokat nem lehet "betippelni" (nem mintha azelott pontosan lehetet volna), mert ez minden szempontbol elter az azelotti evektol..( ertsd: nincs szobeli, kotelezo emelt, jelentkezok szama vissza esett a virus miatt)



Szerintem nezd ugy, hogy jol indulsz, de ne vedd biztosra.

2020. jún. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak igaza van,én érettségi előtt számolgattam,hogy mivel mennyi pontom lenne,és valamelyik középszintűm rosszabb lett ami számít és hiába van meg az emelt,még 300ra se vitte fel a pontjaim,úgy hogy tényleg lehet,hogy valakinek nem jött össze az emelt,mert kellett volna 1-2% de mégis jobb pontot ért el.

De remélem sikerül neked!

2020. jún. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Remélem nektek is sikerül!

Felvi kalkulátora 310 pontot ír talán akkor megnyugodhatok.

2020. jún. 5. 14:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Általában ahol 280 a ponthatár, nem azért van mert az elvárt tudásszintet tükrözi, hanem mert nem töltik be a jelentkezők a képzésben indított szabad férőhelyeket, így a minimum ponthatárral is be lehetett volna jutni. Ha 200 al kevesebben jelentkeztek és nem lett kevesebb a férőhely meghírdetve akkor szerintem marad a 280.
2020. jún. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tavaly 600 an most 400 an jelentkeztek, elsőhelyen 150 en a férőhely pedig 200 fő.
2020. jún. 5. 18:16
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem ez az elvárt tudásszint,szégyenlem is az elert eredmenyeket tulsagosan rastresszeltem de mindenkepp szeretnék továbbtanulni informatika terén.
2020. jún. 5. 18:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok..eszedbe ne jusson szegyenkezni az eredmenyed miatt!!! Az erettsegi nem tukrozi egy egyen tudasat.(masreszt meg nem indulsz keves ponttal) A nagy resz meg csak most fog kezdodni az eletedben..(mondom ezt ugy, hogy valoszinuleg 1-2 evvel lehetek idosebb nalad :D)..ha ne adj isten esetleg nem kerulnel be akkor jovore ujra probalkozol. A lenyeg az, hogy azon legyel, hogy fejlodj es a celod fele tarts..es valahol par ev mulva ra fogsz jonni (talan elobb), hogy az egyetem se egy nagy cucc, hanem az amit majd ki fogsz tudni hozni belole az igazi ertek. (Csak ugy megsugom neked, hogy van sok egyetemes hallgato, hogy nem azt tanulja amit kene, illetve kesobb nem is igazan kezd a diplomaval semmit)


Ugyhogy szurkolok neked es kitartast a kesobbihez. ;)

2020. jún. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előzővel abban nem értek egyet, hogy az érettségi nem tükrözi a tudást. Szerintem evvel aláássa azokat az embereket akik sokat tanultak, hogy jó eredményeket érjenek el. Viszont abban egyetértek, hogy a nagyja csak most kezdődik. Ha bejutsz, elvégzed akkor teljesen mindegy milyenek lettek az érettségieid. Csak arra figyelj, hogy azért a mérnöki szakok nem olyan egyszerűek (bár én nem mérnökin vagyok, tudom milyen az) és ne tévesszen meg a ponthatár, mert tényleg csak hallgatói hiány miatt ilyen alacsony. Egyébként sok sikert az egyetemhez.
2020. jún. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!