Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elfogadják ezt a törvényjav...

Ha elfogadják ezt a törvényjavaslatot onnantól valóban egyenes út vezet oda, hogy a jövőben a tanárhiányt azzal fogják orvosolni, hogy gyakorlatilag bárki taníthat majd bárhol vagy csak a PDSZ lát rémeket? Ha ez igaz az merően felháborító.

Figyelt kérdés

[link]


Egy tanárszakra jelentkező.



2020. jún. 5. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Bárki azért nem, csak akinek engedi az EMMI miniszter - már ha jól értem a cikk mondanivalóját.
2020. jún. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Még azért semmit nem tudunk biztosra, még mire elfogadják (ha egyáltalán elfogadják, bár reméljük, hogy nem), addigra még változhat százezer dolog.

Szakmunkàsokban például eddig sem diplomások tanítottak, az én gyakorlati oktatóm például alig tud írni is.

2020. jún. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk sok olyan tanár volt középiskolában akinek nem volt tanári képesítése és így tanított de erre meg hogy nincs tanítói képzettsége oszt taníthat jó példa az egyetemeken (legalább is nálunk) olyanok tanítanak akiknek semmilyen tanári képzettsége nincs csak tanít a doktori megszerzéséért (és ha kérdeznétek nem tanári szakosakról beszélek).
2020. jún. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk olyanok tanítanak egyetemen gyakorlaton, és a gyakorlati feladatot olyanok osztályozzák, akik egy-két évvel felettünk járnak. (De az elméletet mindig igazi tanár tartja.)
2020. jún. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehet nem volt világos, de itt a közoktatásról van szó, egyetemen eddig sem kellett a tanításhoz pedagógus végzettség
2020. jún. 17. 11:43
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk az elméletet tanítja diák.
2020. jún. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az egyetemet kár ide keverni.


Kérdező, szerintem esélyes, hogy csak rémeket látnak, mert abból, amit írnak, szerintem nem következik, hogy bárki taníthatna a közoktatásban. Lehet, hogy csak arról van szó, hogy végre kezdik felfogni, hogy nem normális dolog, hogy nekem pl. "középiskolai tanár" áll a diplomámban, vagyis középiskolásokra, azaz 14 éven felüliekre lettem kiképezve, gyakorlatilag viszont olyan gimnáziumban tanítok, ahol van 6 évfolyamos képzés is (sőt, taníthatnék olyanban is, ahol 8 évfolyamos képzés (is) van), vagyis gyakorlatilag viszont 14 éven aluliakat is tanítok. Szóval lehet, hogy csak ezt az ellentmondásosságot akarják végre helyrerázni jogilag. Na meg a szakképzésben lehet ez fontos igen, merthogy nincs elég szakember, főleg olyan nem, aki amellett, hogy valami szakmát kitanult, még tanári diplomát is hajlandó lenne megszerezni, de még mindig jobb, ha tanári diploma nélkül tanítja a szakmáját, mint ha sehogy se juthatnának szakmai képzéshez a diákok. Aztán majd kiderül...

2020. jún. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es, érdekes, amit mondasz, mert nekem is középiskolai tanár áll a diplomámban, de ezzel mindig is lehetett felsőben is tanítani. Amúgy van olyan barátnőm, aki ilyen diplomával alsóban tanít! Igaz egyszak franciával vidéken, ahol egyik iskolában sem oktatnak franciát, viszont alsós tanárnak felvették. Szóval már évek óta vannak ilyen anomáliák a közoktatásban.
2022. aug. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!