Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mekkora eséllyel nem kell...

Mekkora eséllyel nem kell visszafizetni a képzés díját államilag finanszírozott képzés megszakítását követően, benyújtott kérelem esetén?

Figyelt kérdés

- "visszafizetési kötelezettség kiváltása hazai munkaviszony fenntartásával. Ilyenkor az állami ösztöndíjjal támogatott félévekkel megegyező időtartamú hazai munkaviszont kell fenntartani. A teljesítésre előbbi időtartam + 365 nap áll rendelkezésre."


- "egyéb jogcímen történő mentesülés (ha a hallgató a kötelezettségét megváltozott munkaképességére tekintettel, tartós betegsége, balesete, szülés, kettő vagy több gyermek nevelésére tekintettel vagy más váratlan ok miatt, önhibáján kívül nem képes teljesíteni)"

Forrás: [link]


A fent felsorolt bármelyik indokkal kérvényezett fizetési kötekezettségtől való mentesség mekkora eséllyel jár sikerrel?

Tapasztalatokra lennék kíváncsi.


Köszönöm szépen!



2020. jún. 10. 06:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A két pont közül nem tudom, melyikkel szeretnéd kiváltani. Ha az elsővel, és maradéktalanul teljesíted az elhasznált állami féléveiddel egyenlő ideig tartó hazai munkaviszony fenntartását, abban az esetben biztosan mentesülni fogsz. Persze természetesen csak akkor, ha nem futsz ki az időből. A második pontról nem tudok írni.
2020. jún. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a válaszodat!

Van bejelentett munkaviszonyom itthon, viszont perpillanat táppénzen vagyok, hamarosan CSED-en, első babával. Levelezőn tanultam, még van másfél év hátra, a tanulmányokhoz viszont kötelező, helyszíni gyakorlati oktatás is tartozik, megszabott óraszámban. A kislányunk fél éves lesz, mire vissza kell mennem a suliba, de ha a gyakorlatot nem tudom rendesen teljesíteni, akkor nem tudon folytatni az iskolát. Természetesen arra készülünk, hogy tudok menni, a Férjem, a családom tudna vigyázni a picire, de felmerült a "mi van, ha...".

2020. jún. 10. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!