Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mehetek még állatorvosira, ha...

Mehetek még állatorvosira, ha elrontottam a 11. évvégit?

Figyelt kérdés
Lerontottam a fizikát 4-re és a kémiát 3-ra. Félévkor csak a kémia volt 4. Járok különtanárhoz, akivel teljesen máshogy haladunk mint órán, és inkább arra fektettem nagyobb hangsúlyt eddig is, mintsem az iskolai kémiára (a tanár is 1000x jobban tanít). Most karantén alatt nagyon ellustultam az iskolai kémiával és lerontottam. (3,45%, de nem tudok már javítót írni) Igazából a későn leadott/hiányos feladatokért kaptam rossz jegyet. Ez rontotta le nagyon. Most iszonyat lelkiismeret furdalásom van, mert tudom, hogy csak lustaság volt. Mert például az utolsó TZ-re is tanultam és 96% lett érdekes módon. Egyébként a különkémiára tanultam rendesen, csak nem sokat segít, mivel egyáltalán nem ugyanúgy haladunk. És az jól is megy, a különtanárom is azt mondja, hogy szerinte fel fognak venni, de az évvégit még neki se mondtam (félek is kicsit elmondani). Tudom, hogy iszonyat hülye voltam, de most nagyon megijedtem. Amúgy a többi tantárgyból 5 vagyok. Tudom, hogy az állatorvosi nagyon nehéz, ezért még inkább félek. Nem azért írtam ki a kérdést, hogy kioktassanak, mert magamtól is tudom, hogy mit műveltem. Csak azt szeretném kérdezni, hogy mennyire befolyásolja ez most a felvételit? Mert én neten azt olvastam, hogy csak 1 természettudományi tantárgy számít az évvégi jegyek között. Ez igaz? Van még esélyem? Jövőre biztosan belehúzok, főleg, hogy most a tanárom is nagyon kiakadt rám.😢

2020. jún. 10. 16:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
38%
nem
2020. jún. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Duplázással, nagyon jó emelt érettségivel lehet esélyed.
2020. jún. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
38%

Leírom, aztán lehet lepontozni! Pedig mindenki tudja, hogy segítek!


Apád tömjön meg 1-2 borítékot!

2020. jún. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Ha kettesre állnál akkor sem veszett ügy, fel kell szívnod magad, jól megírnod az érettségit és duplázni azt, akkor nem veszik figyelembe a tanulmányi eredményeket.
2020. jún. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Simán felvehetnek. A lényeg, hogy magyarból, matekból, töriből és nyelvből jó jegyeid legyenek. Illetve nem csak a fizika vagy a kémia számíthat, bioszból vagy föciből 5-ös vagy? Mert akkor már meg is van oldva. :)

Illetve duplázhatsz is, de akkor nagyon jól kell sikerülnie az emelt érettségiknek, és általában az emberek többsége jobban jár duplázás nélkül.

2020. jún. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez a jegy csak 2-4 pont minuszt jelent, úgyhogy nem egetverő nagy hiba, hogyha az emeltjeid és közepeid 80-90%-osak lesznek és a többi jegyed ezentúl is nem kevesebb mint ötösök. De nem is kell, hogy a kémiát vidd tovább, ha a föci/biosz ötös, akkor viheted azt is, nem kell feltétlenül azt vinni, amiből emeltezel vagy amit kér az egyetem (természettudományiból)

Viszont nem értem miért veszed ide a fizikát, állatorvosira emelt kémia és emelt biológia a kötelező mást nem is vihetsz: [link]


Persze ha az ÁTE biológus szakára gondoltál, akkor nem szóltam.

2020. jún. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
37%

Hát, majd megnézed bejutsz-e

(én nem tudom; de szal majd felvételizzél, és akkor majd kiderül)

2020. jún. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

A fizika igazából ennél a kérdésnél nem nagyon lényeges. Csak azért írtam bele, hogy azt mondjam el, hogy ezen a két tantárgyon kívül mindenből erős ötösre állok. Illetve nem is ezzel szeretnék továbbtanulni nyilván, hanem biológiával. (De ha jól tudom akkor ez nem is kérdéses, mert a biológia a kötelező és az választható, hogy fizikából vagy kémiából érettségizek mellette.) Félévkor, ahogy írtam is, kémiából négyes, fizikából ötös voltam. De mind a kettőt csak hanyagság miatt rontottam így le, amit iszonyatosan bánok.

Az egyik válaszoló azt írta, hogy választható más természettudományi tantárgy is. Akkor igaz az, amit a kérdésben írtam? Mert akkor nyilvánvalóan a biológiát választanám, ami 5, így nem lenne akkora baj.

2020. jún. 10. 22:48
 9/22 A kérdező kommentje:
#6 Bocsi nem vettem észre az üzenetedet, emiatt pár dolgot (amire már válaszoltál) újra megkérdeztem. Köszi az összeszedett választ. Én eddig azt hittem, hogy az érettségin választott természettudományi tantárgynak és a jegyek között választottnak meg kell egyeznie. Köszi a hasznos infót. Egy kicsit most megnyugodtam, de biztos, hogy az egész nyaramat végig fogom biosz-kémiázni a bűntudatom miatt.
2020. jún. 10. 22:57
 10/22 anonim ***** válasza:
92%

Inkább használd pihenésre a nyaradat, suliidőben mindent lesz elég időd megtanulni :)

Úgy mondom ezt, hogy én is az ÁTE-ra jelentkeztem, pontok alapján szinte tuti felvesznek. És én aztán nem vagyok egy túl szorgalmas ember.

2020. jún. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!