Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kedves fogorvosisok!(akár...

Kedves fogorvosisok!(akár orvosisok) Szerintetek lehetséges megtanulni egy teljesen új nyelvet B2 szinten egyetem mellett? Norvég nyelv érdekelne,úgyhogy nem a világ legnehezebb nyelvét választottam szerintem.:)

Figyelt kérdés

Idén fogom csak kezdeni a sulit úgyhogy 5 évem van igazából elsajátítani ezt a tudást :D. Koreai is érdekel,de ahhoz egyedül szerintem kevés vagyok.:(

Angolul tudok csak,ezért mindenképp szeretnék egy másik nyelvvizsgát.:)

(nem tudom jól vagyok-e informálva,de mintha a diplomához 2 nyelvvizsga kéne(?) )

Van valaki aki esetleg tanult mellette nyelvet is?:)

Nem tervezem spéci tanfolyamokra járni,max nyáron.( egyedül,esetleg minimális segítséggel pl online órán tanulnám évközben)

Tudom hogy kár ilyeneken agyalni főleg hogy lesz elég megmérettetés a vizsgák miatt,viszont ha más is meg tudta csinálni és suliban is jó eredményei voltak akkor több motivációm lesz hozzá.:)

Nem szeretnék senkit sem felzaklatni ezzel a kérdéssel,tudom hogy nem olyan nagy dolog megtanulni egy idegen nyelvet manapság,de tudom hogy nehéz első 2-3 évben időt szánni plusz tevékenységekre.

Köszönöm előre is a válaszokat,főként személyes tapasztalatokra vagyok kiváncsi :)

További szép napot!🍉



2020. jún. 10. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Az elso felev kozepen vert izzadva fogsz konyorogni, hogy NE kelljen meg valamit megtanulnod, nemhogy hobbibol, pluszban egy elszigetelt, kb. 5 millio ember altal beszelt nyelvet, amivel Norvegian kivul semmire nem mesz. Ja, es ott se feltetlenul kell, de foleg nem az elejen, ha esetleg oda akarnal koltozni, mert mindenki beszel angolul.
2020. jún. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Egyébként nem zavar,hogy nem beszélik annyian,megtetszett maga a nyelv és az ország is.Igazából nem baj ha az elején nem fér bele az időmbe,csak kiváncsi vagyok teljesíthető-e az 5 év alatt:D Akár norvég akár valami "hasznosabb".:)
2020. jún. 10. 23:36
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem meg lehet. Inkább azon múlik a dolog, hogy nyelviskola és hasonlók nélkül mennyi kedved és szorgalmad lesz önállóan elővenni és tanulni és azon, hogy milyen a nyelvérzéked. Vannak, akik pillanatok alatt megértik más nyelvek logikáját és nem okoz gondot nekik megtanulni, de vannak, akik évekig, évtizedekig kínlódnak még az angollal is és így sem képesek egy értelmes mondatot alkotni sem. Egyébként a diplomához egy komplex angol nyelvvizsga szükséges.
2020. jún. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meg lehet. Valószínűleg nem első két évben, de utána azért több időd lesz ilyesmire is.
2020. jún. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is! Örülök ha csak egy kell,mert azt a feltételt már teljesítettem.:)

Akkor inkább később kezdek el ilyenekkel foglalkozni,de azért a biztonság kedvéért ebben a pár hónapban tanulgatok valami.:)

2020. jún. 11. 22:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Bár én skandinavisztika szakon tanulok norvégul, remélem hasznos lehet a válaszom. Tapasztalatom szerint kifejezetten gyakori, hogy Norvégiai álláslehetőség miatt egészségügyi dolgozók nyelvkurzuson vesznek részt, mivel a nyelvtudás megléte a kinti munkavállalás alapfeltétele, tehát ha külföldön szeretnél elhelyezkedni, ez egy lehetséges út lehet. Fogorvosként azért is lehet hasznos, ha beszéled a nyelvet, mert a magas norvég árak miatt a norvégok inkább itt veszik igénybe a szolgáltatást, Budapesten norvég betegekre specializálódott magánrendelő is működik, aminek több norvég városban is van kihelyezett szolgáltatása ott dolgozó magyar orvosokkal. Fogorvosként nem feltétel, hogy több idegennyelvet beszélj, de előnyös, szélesebb betegköröd lehet, különösen, ha magánrendelőben dolgozol. A barátom fogorvosin tanul, ezért bizonyos fokig belelátok abba, hogy mennyire nehéz a szak, de ha szeretnéd, megkérem, hogy privátban mondja el a személyes tapasztalatait kitérve a nyelvtanulás szempontjára is. Egyébként a Semmelweis Egyetemen a külföldi hallgatók jó része norvég. A saját szemszögemből nézve elmondhatom, hogy a norvég valóban nem a legnehezebb nyelvek közé tartozik, de sok gyakorlás kell a beszéd és a hallásértés fejlesztéséhez. Ha angolul tudsz, akkor nem kell félned tőle, néhány év alatt szorgalommal el lehet jutni arra a szintre, de egyedül egy nyelvet sem könnyű elkezdeni.
2020. júl. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ :)!

A személyes tapasztalatoknak nagyon örülnék :))

Egyébként jó szakot választottál,érdekes lehet.:)

2020. júl. 30. 00:59
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ne az első 2 évben tedd ezt. Vizsgaidöszakban örülni fogsz, hogy lyuk van a...

Hasznosabb, mint a lovári, amit egyébként nyelvérzék nélküli bölcsészek szoktak szeretni, úgyhogy hajrá.

A német lehet, hogy hasznosabb, az olasz a dallamossága miatt könnyebb, a franciák más nyelven nem hajlandóak beszélni, úgyhogy velük nem is érdemes foglalkozni.

A koreai még egy izgalmas választás.

Passzív módon is lehet egyébként nyelvet tanulni, addigis nézz filmeket norvégül/koreaiul.

2020. okt. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!