Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rossz átlag az egyetemen?

Rossz átlag az egyetemen?

Figyelt kérdés

Most vagyok másodéves és eléggé belejöttem már a dolgokba, a kumulált átlagom most 3,5(ez sem jó,de nem is tragikus), azonban első félévben 1,7 volt...igen tudom,katasztrófa,volt 2-3 tárgy amit el is buktam. A sima átlagaim jobbak,de ugye nem azt szokták figyelembe venni.

Elkövettem azt a hibát ,hkgy hármas középszíntű matek érettségivel eljöttem egy nagyon nehéznek számító gazdasági szakra (corvinus). Mivel a matekon mívül minden tàgyam az érettségin 95-98%között volt,így fel is vettek.

Csak hát jött az analízis,pénzüy,mikro -makro....

Most már túl vagyok a nehezén és egyre jobban megy.

Azonban most fogunk szakosodni és hát ugye az első két félévben a kumulált átlagaim nem haladták meg a 2,3-mat,és mivel vannak emberek akik akár 4.0 felett teljesítettek, így valószínűleg eléggé a lista végén fogok kullogni.

Nem tudom ki jártas ebben,de elképzelhető ,hogy egyik specializációra sem vesznek fel?

Vagy ilyen azért nem szokott történni?



2020. jún. 11. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valahova mindenképpen fogsz tudni menni, ha megvannak a tárgyaid hozzá.
2020. jún. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen szakos vagy, de nálunk mindenkit felvettek arra a specre amit jelölt (ugyancsak BCE), szóval szerintem mindenképp bekerülsz valamelyikre, sőt valszínűleg arra amit megjelölsz.

Próbáld meg amúgy jobban odatenni magad, hiába közgáz, kevés az igazán magas szintű matek.

2020. jún. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Ismerőseim közül, aki gyenge matekkal ment egyetemre, mind abbahagyta 1 évre, addig rátanult és újra kezdte nagyobb tudással.
2020. jún. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem tudom,de én borzasztó nehéznek éltem meg az analízist és a statisztikát is...pénzügyet mikro-makrot.

Általánso iskola óta nagyon gyenge volt a matektanáraim oktatása ,így szerintem nagyon sok alap hiányzik,plusz nem is szorult belém sok tehetség ami a matekot illeti,így dupla hátránnyal indultam.

Nem adom fel most már,már csak 1 évem van hátra,még van 2 elmaradt tárgyam,azokat csak be tudom hozni csúszás nélkül is.

Specializációra pedig nem matekosra jelentkeztem,hanem olyanra,ami érdekel és megy is .

2020. jún. 12. 10:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Jóval több helyet szoktak indítani specre, mint amennyi jelentkező van.
2020. jún. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Tuti felvesznek specializációra, mert eleve kötelező mindenkinek a spec. és mindenkinek kell valamit felvenni, különben nem lenne tárgyad a félévben.

Nem?

Legalábbis Szegeden így van (föci alapszak, geográfus mesterszak)

2020. jún. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!