Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Év közben lehet iskolát...

Év közben lehet iskolát váltani? Ha igen akkor ugye nem kell az egész gimit elölről kezdeni?

Figyelt kérdés
Szegedre szeretnék átjelentkezni egy kisvárosi gimiből. Lehetséges év közben? Kell valamilyen vizsgát tenni? Tömörkény istván gimnáziumon gondolkodtam vagy valami színvonalas szakgimi is szóba jöhet. Lényeg csak Szegedre járjak.

2020. jún. 22. 02:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet gimit váltani. Viszont van ahol kell vizsgát tenni van ahol nem. Szerintem ahová mész oda nem kell, de járj utánna az oldalukon, biztos le van írva.
2020. jún. 22. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szegediek! Melyik sulit ajánljátok? Nem vagyok a legjobb tanuló (4,3 átlag). Olyan sulit szeretnék ami kulturált, de nem versenyló képző. És ahol lehetséges az átjelentkezés
2020. jún. 22. 02:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Piarista. Tudom ijesztőnek tűnhet, hogy vallásos suli, de nem erőltetnek rád semmit és intelligens, udvarias embert faragnak belőled. Nem versenyistálló, de kemény suli, sokat kell tanulni.
2020. jún. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tömörkénybe a helyedbe nem mennék. Én oda jártam és hát...

Piaristának amúgy tényleg nagyon jó híre van, inkább oda menj szerintem. Ha bármi kérdésed van írj nyugodtam privátban.

2020. jún. 29. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én váltottam 9.-ben többször is sulit, mivel költöztünk :/

Szakgimibe nem lehet becsatlakozni év közben, hiszen egy szakmát tanulnak, nem maradhat ki semmi.

Gimnáziumban működik év közben is, esetleg osztályozó/különbözeti vizsgával lehetséges, erre akkor van szükség, ha a tanévben tanultak olyan tantárgyat, amiről te lemaradtál, ezt szükséges bepótolnod.

Tömörkényesektől azt hallom, hogy elég kemény suli, +1 javasslatot tudok tenni a piaristára

Hanyadikos vagy, nem lenne nehéz új osztályba beilleszkedned?

2020. júl. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!