Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdálkodási és menedzsmentese...

Gazdálkodási és menedzsmentesek, milyen könyveket olvastok az egyetemen?

Figyelt kérdés

Nagy valószínűséggel pár hónap múlva a Miskolci Egyetem Gazdálkodási és menedzsmentes hallgatója leszek. Kíváncsi vagyok, hogy egy olyan személy aki, ezt a szakot választotta körülbelül mit és milyen könyvekből tanul.

Utólag még annyit szeretnék kérdezni, hogy jó döntésnek találta-e az, aki ezen az úton halad a döntését ezen szak mellett?



2020. jún. 22. 13:20
 1/5 A kérdező kommentje:
Természetesen van bennem egy elképzelés, hogy mégis miként is zajlik ez az oktatás, de olyasvalakinek is szeretném látni a válaszát, akinek tényleges tapasztalata van ebben a témában.
2020. jún. 22. 13:23
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem is erdekelne
2020. jún. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Chikán - Vállalatgazdaságtan


Varian - Mikroökonómia középfokon


Mankiw - Makroökonómia


Ez például pár alap könyv amiket érdemes nézegetni. Sőt, ezek nemcsak gazdmenre, hanem minden gazdasági szakra érvényesek lényegében. Általában a legtöbb tantárgyhoz meg van adva egy adott könyv ami a félév anyagát lefedi. Ha megnézed a saját operatív tantervedet, abból tudni fogod hogy milyen tárgyaid lesznek még, utána már nem nehéz ezeknek megtalálni a szakirodalmát. Amúgy ezeket a könyveket én még olvasgattam is nagyjából, de azért a legtöbb tárgyat simán lehet teljesíteni a könyv nélkül is, más anyagokból.


Én nagyon örülök hogy végülis gazdmenre mentem. Elsősorban azoknak ajánlanám, akiknek nincsen nagyon konkrét elképzelésük arról, hogy merre szeretnének továbbmenni azon kívül hogy gazdasági szak, mert innen kb mindenhova továbbmehetsz. Viszont arra készülj fel hogy ez az alapszakos diploma a munkaerőpiacon nem igazán ütős, illetve nagyon nagy túlképzés van, tehát mesterképzéssel is terveznék a helyedben.

2020. jún. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Azt olvastam, hogy ez a szak egy általánosabb tudást biztosít és mindenképpen terveztem, már amikor beírtam, hogy mesterképzésre is szeretnék majd menni.
2020. jún. 22. 15:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek a #3-assal, hogy elég általános tudást ad, de számomra ez nem volt probléma, mert nem igazán tudtam, hogy mit szeretnék csinálni. Igazából meg most sem tudom:D ha jó vagy matekból, és érdekel a közgazdaság akkor minden rendben lesz. Szakirodalomnak pedig tökéletes az a három könyv.
2020. jún. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!