Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2021-es érettségizőknek...

2021-es érettségizőknek kötelező emelt?

Figyelt kérdés

Hali,

tudom, hogy kötelező egy választott tárgyból emeltezni. Én töriből és angolból szeretnék emelt érettségit tenni. Az lenne a kérdésem, hogy a kötelező emelt után is jár az 50 pont, vagy elfelejthetem?



2020. jún. 24. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jár, persze csak akkor, ha az egyben felvételi tárgyad is.
2020. jún. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen!

A jogi karra szeretnek jelentkezni, igy a tori egyertelmu. Magyarbol szerintem keptelen lennek az emeltre, irodalombol sosem voltam langesz, ettol fuggetlenul 5os vagyok belole.

Igy az angol emelt mellett tettem le a voksom.

2020. jún. 24. 20:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Az teljesen jo, akkor a 2 emeltért meg is kapod a lehetséges 100 többletpontot, persze akkor, ha mindkettő lagalább 45%-ra sikerül. Érdemes lenne végiggondolni, mivel jársz jobban? Töri emelt, mellé az angol is emelt, vagy töri emelt, angol közép és egy angol felsőfokú? Az utobbi esetben ugyan csak 90 a többletpont, de a közép érettségi várhatoan jobban sikerül.
2020. jún. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kötelezőre is jár, mivel az a feltétel, hogy a felvételi eljárásban szerepeljen teljesül.
2020. jún. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindkettőtöknek ment a zöld pacsi :)
2020. jún. 24. 22:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Remélem nem off, csak gondoltam én is hozzászólok, hogy érdemes-e a 2 emelt.

- 2 emelttel valóban megkapod a 100 többletpontot

- ha 1 emeltet raksz + felsőfokú angol nyelvvizsgát, akkor 90 többletpontod lesz.


Tegyük fel van 2 párhuzamos dimenzió, egyikben az egyik, másikban a másik opció érvényesül. Mivel a közép mindig könnyebb, lehet írsz egy 95%-ot. És mivel az emelt a nehezebb, a másik dimenzióban írsz egy emelt angol 85%-ot. Ebben az esetben abban a dimenzióban jártál jobban, ahol középet raktál és felsőfokú nyelvvizsgát. (a konkrét esetünkben 10 ponttal jártál jobban, ha jól számoltam).

Nem eltántorítani akarlak a 2 emelttől, csak feltenni számodra a kérdést: valóban érdemesebb nyelvből is emeltet rakni? (Azt még nem is említve, hogy egy felsőfokú nyelvvizsga papír többet érhet a nagyvilágban, mint az emelt angolod.)

2020. jún. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, szívesen fogadok tanácsokat! :)

Igazság szerint nem tudom, hogy képes lennék-e a felsőfokú nyelvvizsgára. Nagyon befolyásolható vagyok és sokan a B2-est is nehéznek találták.

Igaz, hogy a suliban ú.n. C1-es csoportban vagyok, de szerintem ez nem tükrözi a valódi tudásomat. Vagyis nem érzem azt. Tény, hogy elég jól megy a nyelv, de mindig van hova fejlődni.

A másik pedig, hogy igen döntésképtelen vagyok, szóval most elég erősen el kell gondolkodnom azon, hogy melyik menne jobban. :D

Suliban írtunk középszintű feladatsorokat gyakorlásképpen, mind 95% felett sikerült. Viszont a nyelvvizsga ennél sokkal nehezebb, persze.

2020. jún. 25. 12:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy csináltam, hogy letettem a közepet előrehozottan, majd a felsőfokú nyelvvizsgát, meg az emeltet is. Így aztán azt vették figyelembe, ami a kedvezőbb volt nekem. Ráadásul egy jo tapasztalatszerzés volt a közép érettségi.
2020. jún. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Ezen is gondolkodtam. Megkérdeztem az angol tanárom, ő azt javasolta, hogy én is csináljak októberben előrehozottat! (12. osztályt kezdem szeptemberben).
2020. jún. 25. 15:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!