Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A hallgatói jogviszony mikor...

A hallgatói jogviszony mikor szűnik meg? A záróvizsga napján, vagy amikor megkapom az oklevelet?

Figyelt kérdés

A diákhitel központ felé jeleznem kell a hallgatói jogviszony megszűnését, a megszűnés napjától számítva 8 napon belül.


Ezen a héten hétfőn lett a neptunban abszolvált a státuszom.

Tegnap záróvizsgáztam (sikerült, de az eredmény nincs még bent a neptunban, és a státuszom se változott még.)


Mikor szűnik meg a jogviszonyom ?



2020. jún. 26. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg akkor szűnik meg mikor abszolválsz.
2020. jún. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A hallgatói jogviszony a következő okok miatt szűnhet meg:

Hallgató tanulmányainak befejeztével

 tanulmányainak befejeztével, végbizonyítvány (abszolutórium), illetve oklevél

megszerzésével

Nem szűnik meg az alapképzésben részt vevő hallgató hallgatói jogviszonya, ha mesterképzésre

felvételt nyert."


Ezt találtam. Nekem is érdekes, hiszen még nem tudom, hogy felvettek-e masterre... ilyenkor nem értem mi van. Én már megkaptam a diplomámat is...

2020. jún. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A pontos válasz ez:

"Megszűnik a hallgató hallgatói jogviszonya tanulmányainak befejeztével, azon félév utolsó napján, amelyben a végbizonyítványt (abszolutóriumot), megszerezte."


Vagyis az abszolutórium után néhány héten belül. Pontos dátum megtalálható a Neptun rendszerben

2020. jún. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!