Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri egyetemre menni vagy...

Megéri egyetemre menni vagy inkább egy jó okj-s szakma éri meg jobban?

Figyelt kérdés
EU-n kívülre semmiképp sem akarok menni így olyanok véleménye érdekel leginkább akik Magyarországon vagy valamilyen EU-s országban dolgoznak
2020. jún. 27. 01:03
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

Attól függ mennyire vagy okos, ha okos vagy menj egyetemre (meg ha tudod finanszirozni az egyetemet)

Ha viszont van érzéked valamihez akkor menj szakmát tanulni, ha szépen dolgozol sok pénzt lehet vele keresni

2020. jún. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm

Szüleim nagyon szeretnek szóval lakhatok náluk egyetem alatt és teljesen támogatnának ha úgy döntök

2020. jún. 27. 01:13
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
gázszerelők keresnek a legtöbbet
2020. jún. 27. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%

Mai eszemmel, letennék 23- jó OKJ-t. Szerelő (víz, gáz,...)féléket.

És mellé a B C D jogsikat. Egy egyetem árának és idejének töredékéből megvan.


SOKKAL stabilabb és biztosabb, mint a diplomák jó része.

2020. jún. 27. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2-3, nem 23. 4. voltam.
2020. jún. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Én mai eszemmel a diplomával kezdenék. Szakmát csináltam,ennek az lett az eredménye hogy vissza kellett mennem tanulni. 35 leszek mire lediplomázok, munka, család mellett,ami hidd el nem olyan egyszerű.
2020. jún. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%
Tőled függ ez, ha matek zseni vagy, akkor műszaki-infós pályán valószínűleg egy egyetemmel jobban tudsz érvényesülni, ha természettudományok jól mentek, és jól tudsz tanulni, akkor (fog/állat)orvosival vagy gyógyszerészetivel jobban járhatsz. (Stb...). Ha meg soha nem volt az iskolában semmi, ami jól ment és érdekelt, akkor egy szakma 1000x jobb választás lehet, mint egy kamu egyetemet elvégezni az egyetemi diplomáért.
2020. jún. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!