Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biomérnök vagy orvosi laborató...

Biomérnök vagy orvosi laboratóriumi diagnosztika?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik éri meg jobban? Esetleg még vegyészmérnökin is gondolkozok.

Az ODA-ról sajnos azt hallottam, hogy lenézik, pedig komoly szak és sokat kell tanulniuk (van ismerősöm Debrecenben ezen a szakon), ugyanakkor a fizetésük sem tükrözi a befektetett energiát, de cserében külföldön jól lehet vele keresni és komolyan veszik. Ez az itthoni megítélés elég ciki szerintem. A mérnöki szakokat ugye senkinek nem kell bemutatni és a fizetés is jobb, azonban konkrétan a biomérnök lehetősegeiről nem tudok.


Jó lenne, ha BSc-vel is lehetne boldogulni és nem kellene egyből mesterre rohanni. ODA-n egyébként a kutatólaboratóriumi specializáció érdekelne és tudom, hogy ezzel elég jó eséllyel el lehet helyezkedni (mivel örökös hiány van az EÜ-ben), csak ugye elég gáz a fizetés. Biomérnökin az Egészségvédelmi speckó érdekelne jobban (úgy gondolom).


A mesterképzést egyik esetben sem zárom ki, de nem egészen tudom a bemeneti követelményeket ezekre, mindenesetre amiket nézegettem ODA esetében az klinikai laboratóriumi kutató Msc lenne, bioménöki esetében nem vagyok biztos, hogy ide tudnék jelentkezni, de amit ebben az esetben tudnék csinálni, az a gyógyszervegyész-mérnöki. Szóval vannak elképzeléseim mindkét esetben, csak azt nem tudom, melyikkel járok jobban.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2020. júl. 4. 02:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Felsősöket kérdezz, mikor én jártam biomérnökire, a piacon senki nem tudta, mi a biomérnök, és nem tudtak elhelyezkedni.

Diákmunkán meg labordiagnosztikát csináltak a biomérnök hallgatók, szóval a piaci lehetőségek szerint érdemes dönteni.

2020. júl. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Az orvosok között nehéz egyéb diplomásként érvényesülni, még akkor is, ha az ő felkészültségük a gyengébb.
2020. júl. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindig az éri meg jobban, ami érdekel. Olyat ne tanulj ami nem érdekel, mert nem leszel benne jó, ha pedig nem vagy jó valamiben, akkor nem éri meg. (gondolom a megéri az mindig anyagi szempontot jelent)
2020. júl. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, bár sokat nem segítettek...


Azt ki mondta, hogy nem érdekel? Persze, hogy érdekel, de az anyagiak is érdekelnek természetesen, hisz mégis csak olyan szakot kellene választani, amivel olyan munkát végezhetek, amiből meg lehet élni (jól).

2020. júl. 4. 09:20
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Én jártam OLKDA-ra Debrecenben, egyáltalán nem ajánlom. Rengetegen félbehagyták a szakot. A tanárok közül is volt aki lenézte, az áok, fok hallgatókról ne is beszéljünk inkább (holott a kezdetben ugyanazok az órák vannak, ugyanolyan követelményekkel néhány tárgyból). A fizetés nevetséges. Itthon és külföldön is jobban keres egy biomérnök. Msc-re is több irányba el fogsz tudni menni biomérnökivel ha a végén úgy döntesz nem tetszik az alapszakod iránya. Külföldön egyebként is vagy általános orvosi végzettséget, vagy PhD-t kérnek a kutatásokhoz.
2020. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál. Sajnos megerősítetted az eddigi véleményemet a szakkal kapcsolatban. Pedig jobban húz felé a szívem, mint a biomérnök felé, így a tanterv alapján, legalábbis, viszont a hátrányok miatt fontolgatom, hogy inkább mégis a biomérnök legyen.

Már csak azért is, mert a diagnosztika az 4 év, a bio-/vegyészmérnök pedig gyakorlattal együtt 7 félév. Tudom, persze, hogy a csúszás benne van a pakliban, de akkor is rövidebb.

Ehhez hozzátéve az alacsony megbecsültséget, még ha nem is a fizetést nézzük, hanem csak az emberek hozzáállását... Ezek a tények mind a szak ellen vannak.


Egyébként ettől függetlenül szívesen venném, ha még mesélnél a szakról, bármit. Te befejezted végül a szakot, vagy ha átmentél máshova, hová? Illetve a szaktársaid mit választottak helyette?


Ha van itt biomérnök/vegyészmérnök hallgató, neki is szívesen meghallgatnám az érveit/ellenérveit a szakkal kapcsolatban, mert lehet, hogy a "szomszéd fűje mindig zöldebb" :)

2020. júl. 4. 15:07
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kicsit off, de a gyógyszerészetin nem gondolkodtál? Azok alapján, amit leírtál, hogy kb hol szeretnél elhelyezkedni lehet, hogy célravezetőbb lenne. :) Én Debrecenbe járok mindjárt végzem, úgyhogy erről tudok nyilatkozni. Van sok ÁOK-os és TTK-s tárgyunk is, osztatlan a képzés, versenyképes a fizetés is, kutatni is tudsz vele, szerintem neked mindenképp egy opció lehet :)
2020. júl. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

"a bio-/vegyészmérnök pedig gyakorlattal együtt 7 félév"

Hol?... BME-n 10 félév... egy egyetemi diploma mindenhol ennyi.

2020. júl. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Gondolkodni gondolkodtam, de a 2 emelt miatt elvetettem. Nekem az egy is elég :D Na jó, tudom, hogy egyetemen többet kell tanulni és egyetemi szinten az emelt kémia nem egy nagy szám, de már nem középiskolás vagyok, egy szak már folyamatban van, de ez finoman szólva se kötődik a ehhez a vonalhoz, amit most próbálnék ki. Az emelt kémiában a számolások bonyolultsága miatt nem hiszem, hogy menne, úgyhogy abból maradok a középszintnél. Az megy elég jól és úgy gondolom, a többit meg tudom majd tanulni, ha ott tartok.

Meg aztán a félévek miatt sem olyan ideális nekem a gyógyszerészeti, kb. a képzés felét saját pénzből kellene perkálni.


Kedves Nyolcas, a régi rendszerben biztos minden 5 év volt, de manapság, mióta a Bolognai rendszer van, csak az osztatlan képzések 5 évesek, a legtöbb alapszak 6 félév, ahol gyakorlat is van, ott 7. Nem tudom, miért kell úgy beállítani, mintha valami orbitális hülyeséget írtam volna, pedig ezt az új rendszert már nagyon régen bevezették, nem pár éve.

2020. júl. 5. 03:15
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

9: Én nem tudom, hol olvasod, hogy orbitális hülyeség.


De az nem egyetemi diploma.

Nem tudom, hova jársz most, én a BME-re jártam már a bolognai rendszerben ás gyakorlatilag senkiben fel nem merült, hogy előbb abbahagyja.

Elvileg van rá lehetőség, de őszintén szólva szerintem még a tanárok sincsenek felkészülve erre a verzióra.

Az alapképzésben egyébként együtt vannak a vegyészek és a biomérnökök, nem is adott akkor sem vegyészmérnöki, sem biomérnöki oklevelet az első 3 év, csak az 5.

A +2 év a szakosodás.

2020. júl. 5. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!