Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógyszerészetin vagy orvosiva...

Gyógyszerészetin vagy orvosival nagyobb a lehetőség?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy szánalmas, de egyszerűen nem tudok dönteni a két szak között. Februárban sem tudtam, szóval mindkettőt bejelöltem, de most hogy közeleg a sorrendmódosítási határidő, már muszáj valami döntést hoznom. Az biztos, hogy mindkettővel elégedett lennék.

Azt tudom, hogy gyógyszertárban nem szeretnék dolgozni, engem a gyógyszerhatástan meg ilyesmi jobban érdekel. Viszont az tény, hogy a gyógyszertári gyógyszerészek fizetése elég kecsegtető...

Orvosit tekintve leginkább azt nem tudom, hogy megéri-e az a plusz 1 év orvosin. De úgy látom, hogy általános orvosival több lehetőségem lenne. Gyógyszergyár ott is adott, ha a gyakorló orvoslás nem jönne be (szeretnék szakorvos lenni, de itthon szerintem nem éri meg csak annak lenni), esetleg szerintem PhD-téren is több lehetőségem lenne, mint gyógyszerészeti után. De mégis, valahogy nem tudok dönteni. Az orvos felé jobban húz a szívem, de az eszem mégis azt mondja, hogy a gyógyszerészeti a járhatóbb út, de mi van, ha később máshoz is "kedvem lenne"? Orvosi diplomával nagyobbak a lehetőségek, nem?



2020. júl. 5. 03:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Egyikre se jártam szóval nem tudom melyikben mennyire nehéz a tananyag.


Nyílván azt válaszd ami megfog,ne csak azt nézd,hogy a pénz mennyi benne.

Én személy szerint gyógyszerésznek mennék inkább mert nem feltétlen kell mindent is tanulni hanem elég pár dologra koncentrálni igaz arra nagyon.


Majd remélem jön vki aki oda is jár.

2020. júl. 5. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%

Én inkább az orvosit ajánlom, én is az vagyok (nem Magyarországon), de persze neked kell eldöntened, hogy mivel szeretnél foglalkozni minimum 40 évig.


A patikus gyógyszerészt sokan diplomás bolti eladónak nézik, lenézik. És ezért tanult minimum 5 évet. Dolgoznak gyógyszerész ismerősök az iparban (Richter, Teva) és nincsenek elájulva a fizetéstől. Itt a GYIK-en is panaszkodott már ipari gyógyszerész. Ha menedzser vagy a gyógyszeriparban, nem kutató, törzskönyvező, stb., akkor kereshetsz rengeteget, de szilárd székletre ne nagyon számíts.


Orvossá válni több idő, de rengeteg szakosodási lehetőséged van. Külföldön is jobban örülnek, ha orvos vagy diplomás ápoló vagy. Ezekkel szinte a világon bárhol tárt karokkal várnak, még a Japán kaliberű országok is megadják a vizumot. Magyarországon gyalázatos a fizetés, de nem muszáj ott maradnod. Ha ügyes vagy, dolgozhatsz magánkórházban is, ahol már megfizetnek annyira, mint egy jobb országban az állami kórházban. Amerikában pl. milliós fizetések vannak, az orvos az egyik legjobban fizetetett az ügyvéd mellett.

2020. júl. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Hát nem kell bolti eladósnak tekinteni őket. Egyébként a gyógyszerészet nagyon szép szakma, s nem abból kell kedves utolsó kiindulni, hogy mit gondolnak mások :)
2020. júl. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A szakma szépsége nem vitatható, de én igazat adnék a 2. válaszolónak. Én abból, amit megfigyeltem, az idősek nagyon tisztelettudóak velük, talán pont azért, mert ők gyakran járnak abba a patikába, azt is imádom, amikor neven szólítják egymást, mert ez igazán meghitt, bizalmi kapcsolatra utal. Viszont, a dolog másik oldala, amikor csak betérnek az emberek és tényleg tulajdonképpen úgy váltanak ki receptet, mintha a közértben egy kiló kenyeret vennėnek. És sajnos a megfigyeléseimből is azt tudom levonni, hogy sokan nem becsülik meg a gyógyszerészeket és nem egyszer hallottam már embereket a tára mögött állókat puszta eladónak. Mások meg a gyógyszerészek a doktori címen lepődnek meg.

Persze, lehet az ilyenekre azt mondani, hogy tudatlanok és nem foglalkozni velük, de ha nem 1-2 ilyen ember van, hanem rengetegen, akkor szerintem ez kicsit degradáló. Én személy szerint sajnálom őket, hogy nem igazán becsüli meg a társadalom (most is pl. mi az, hogy ők nem kapnak 500 ezret, holott ugyanúgy ott álltak a frontvonalban a járvány alatt végig, az elejéről nem is beszélve, amikor mindenki elment feltankolni...). Elvégre 5 év kemény tanulás áll mögöttük és most szakmára való tekintet nélkül szerintem senki sem szereti, ha kevesebbnek tartják, mint amennyit ėr. Minden tiszteletem bármely EÜ dolgozónak, de gondolom, egy orvos sem örülne annak, ha ápolónak néznék. Szóval ez ilyen téma, szerintem.


De amúgy nem a megbecsültség miatt nem szeretnék patikában lenni, hanem egész egyszerűen szerintem monoton és nem ad fejlődési lehetőséget. Mármint a patikán belüli hierarchiában lehet feljebb menni, de ez inkább olyannak érdekes, akinek ilyen, közgazdász jellegű ambíciói is vannak. Engem a tudomány jobban érdekel.

2020. júl. 5. 22:09
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért írtam a bolti eladót, mert annak néz ki a patikus, hanem mert sokan a szemébe is mondják, hogy ezért tanultál 5 évet, hogy utána eladó legyél. Saját fülemmel hallottam már rá példát. Engem egy idő után idegesítene.
2020. júl. 6. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
3. válaszoló vagyok. Hát igen sajnos, sokszor a laikus emberek nem értik meg mennyi munka is van-e mögött, ha egy patikában dolgozik. Lehet, hogy egy kicsit monoton, de legalább nem kell olyan traumákat átélnie, mint sokszor egy orvosnak, mármint én inkább ezért választottam:) Meg kórházban is dolgozhatnak ők is.
2020. júl. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszerészi gondozás lehetne fejlettebb itthon, akkor talán tényleg megbecsültebbek lennének. (előző)
2020. júl. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
Orvosnak az menjen, aki a gyógyításra tette el az életét. Nincs ócskább, egy megélhetési orvosnál.
2020. júl. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én orvos vagyok, és szerintem akár külföldön, akár itthon sokkal szélesebb körű elhelyezkedési lehetőségek vannak egy orvosnak, mint egy gyógyszerésznek.


Én pl soha nem dolgoztam betegágy mellett, mert a magyar eü. rendszer korruptsága, a hálapénzrendszer és a szigorú hierarchia nagyon visszariasztó volt.


Több helyen kutattam, itthon is és külföldön is, jelenleg a gyógyszeriparban dolgozom, mindig várják az orvosookat, iszonyat sok betegágy mellett dolgozó orvos megy át a gyógyszeriparba: feleannyi meló, dupla pénz, korrupció nélkül.


Orvosokat alkalmaznak akár hivatalnokként is (pl. ÁNTSZ, járványügy) dolgozhatsz laborban is (orvosi labordiagnosztika).


Mivel a gyógyszerészképzés itthon jelentősen más, mint külföldön, ezért a külföldi melót gyógyszerészként nehezebb találnod, mint orvosit.


Szóval én a te helyedben orvosira mennék, sokkal több lehetőség vár, akkor is, ha nem akarsz betegekkel dolgozni.

2020. júl. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én meg a gytk-t javasolnám, s hidd el a gyógyszertári munka sem monoton, minden nap mást kell csinálni, tiszta munka, s így is segíthetsz az embereknek, de te döntesz :)
2020. júl. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!