Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kollégiumban hogy lehet...

Kollégiumban hogy lehet engedélyt kérni a kimenőhoz?

Figyelt kérdés
Mármint ha jól tudom 21:00 óráig van kimenő de ha ki szeretnék menni utána, akkor engedély kell. És engedélyt hogy kaphatok? Egyszerűen meg kell kérni a nevelőt hogy engedjen el utána vagy szülői igazolás kell hogy hova megyek, mit csinálok és meddig? Mert ha pl. Messzebbre megyek bevasarolni vagy barátokkal mozi stb. Akkor ha ezt így elmodnom a koliba akkor elengednek? És engedély hányszor van rá hogy a kimenő után elmenjek a kolibol? Hogy pl. Meg van adva hogy egy évbe hány van? Mint a suliba szülői igazolás bol van 3. Ez is így van vagy ez korlátlan?

2020. júl. 8. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez kollégiumtól függ. Nálunk úgy van, hogy a szülőnek kell írni,ha 21 óra utáni programja van valakinek, de a 18 év felettiek úgymond "kikérhetik magukat", tehát az ő szüleiknek nem kell írni. Nálunk korlátlan a kikérők száma.
2020. júl. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk délután hattól lehet kilencig. Annyi az egész, hogy a tanáriba bemegyek és mondom az ott tartózkodó nevelőtanárnak, hogy kimenőre akarok menni. Egy héten csak egyszer lehet nálunk.

Akkor előveszik a kimenő füzetem (igen, nálunk olyan is van) és beírják az időpontot, hogy mikor mentem ki, meddig leszek és hova megyek. Ha előre láthatólag kilencre nem érek vissza, szólok az éjszakás nevelőtanárnak, hogy kicsit kések. Ő értesíti a portást és ha érkezem, kinyitja az ajtót.

Ha vissza jöttem kimenőről, akkor bemegyek a tanáriba szólni, hogy megérkeztem. De ez minden alkalommal így kell, ha csak a szomszéd boltba kertészkedek is ki. Szólni kell, hogy elmegyek. Nekünk semmilyen szülői igazolás nem kell.

2020. júl. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én a fiamat folyton elvittem a kollégiumból, de panaszkodtak, kéne erről valami papír, merthogy oké hogy velem van, de ők a felelősek jogilag. Így írtam egy papírt hogy engedélyezem, hogy távozzon a kollégiumból. Ettől meg kiakadtak, mert ők úgy gondolták, hogy nekem kérnem kellene s majd ők fogják engedélyezni.
2020. júl. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A mi kolinkban a nulladikosok/kilencedikesek csak 18:25-től 20:00-ig mehetnek ki, a felsőbb évfolyamokra járók pedig 21:00-ig. A csop.vez. tanártól kell kérni kimenőt, mástól nem kérhetsz, vagy csak abban az esetben, ha a csop.vez. nem tartózkodik a kollégiumban. A kimenőt egy olyan füzetbe kapjuk, amiben benne vannak a személyes adataink, illetve egy igazolványkép magunkról. Ezt a füzetet a portánál gyűjtik ilyen kis rekeszekbe (minden rekeszre ki van írva a csop.vez. neve és nyilván mindenkinek a saját csop. vez. rekeszébe kell rakni a kimenőt), ahol az ügyeletes tanár megnézi, hogy érvényesek-e (tehát nem hamisítottad alá a csop.vez. aláírását, nem javítottad át a dátumot, saját kimenődet vitted stb.). Nekünk minden hétköznap ki lehet menni akárhová, nem kérnek senkitől sem indoklást, viszont ha elkapnak részegen/bedrogozva/nem érsz vissza a kimenő végéig (persze, ha szólsz, hogy késel, elnézik, de akkor is csak maximum fél órát), akkor megvonják egy időre a kimenődet annak függvényében, hogy milyen kihágást vétettél.

Ha pedig valaki tovább szeretne kinnmaradni, akkor kikérőt kell kérnie a csop.veztől (amit az igazgató vagy az ig. helyettes ad meg/érvényesít). A kikérőt általában akkor kérik a diákok, ha színházba vagy moziba mennek/kirándulnak az iskolával vagy osztállyal/dolgoznak. Kikérőt pedig csak meghatározott időpontra kaphatsz, tehát nincs olyan, hogy majd valamikor betántorgsz/betántorogtok a koliba, illetve katalógust vezetnek a portán, amit alá kell írni, mikor elmész és visszajössz, ezen felül az ügyeletes nevelőnél "be kell jelentkezni".

Abban az esetben, ha valaki délutános műszakban dolgozik vagy korrepetálásra/edzésre jár vagy egyéb fontos teendője van és a kimenő ideje nem elég, akkor a szülőnek kell kérvényezni, hogy a gyereke rendszeresen több ideig mehessen ki, és természetesen erről is vezetnek katalógust a portán + nevelővel kapcsolatban kell maradni. Ezen kívül nálunk vasárnap sem lehet engedély nélkül kimenni, mikor megérkezünk a koliba, hanem a szülőnek kell írnia a kimenő füzetbe egy engedélyt arról, hogy mehetünk, és az ügyeletes tanártól kell kérni mindig kimenőt.

Valamint nálunk úgy mükődik a rendszer, hogy ha kimész/bejössz a koliba, le kell csipognod, ugyanis elektronikus formában is vezetnek naplót arról, hogy ki hol tartózkodik éppen (ugye ez akkor hasznos, ha valaki sokáig kimarad, nem ad életjelet magáról, eltűnik, kilóg stb.).

Egyébként, mivel minden koliban más a rendszer, a saját kollégiumodtól érdeklődj, hogy mi a teendő a te esetedben szerintem, úgy a leglogikusabb. :)

2020. júl. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget 😊
2020. júl. 9. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!