Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közgazdász mesterre nehéz...

Közgazdász mesterre nehéz bekerülni államira?

Figyelt kérdés
Nem értem ezt a pontszámítást, 65, 51 meg ilyesmi pontszámokat ír a felvi államira. Itt már nem úgy van a pontszámítás, mint alapképzésen.

2020. júl. 13. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden egyetem saját maga rendelkezik a pontszámítás módjáról, de az elmondható, hogy maximum 100 pont szerezhető mesterképzésre való jelentkezés során.
2020. júl. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ezt hogy kell érteni? Miből kell összeszedni azt a 65 pontot?
2020. júl. 13. 22:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kell érteni, hogy megnézed a kiszemelt szakodat és a felsőoktatási intézményt, ahová jelentkezni szeretnél, és ott le van írva konkrétan. Ez lehet felvételi elbeszélgetés, lehet csak írásbeli teszt, lehet csak az alapképzéses diplomád minősítése, ...
2020. júl. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vodafonelive ***** válasza:
22%
Én azt nem értem, hogy államira meg fizetősre kopp ugyan az a pontszámítás mesteren amire jelentkeztem. Erre államin nem adták meg, fizetősön meg megadták a +4 pontot. Ma fel is hívom, hogy mégis mit jelentsen ez.
2020. júl. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem egyáltalán nem nehéz, nem jelentkezek annyian, így nem is magas a ponthatár. 100 pont a max, az eltérő, hogy hol mi alapján számolják. Nálunk úgy volt, hogy 95 pontot lehet elérni az államvizsgán és a szakdolgozattal elért ponttal (ugye erre kapsz egy összesített jegyet 2 tizedesre kerekítve, pl. 4,73 és ezt beszorozzák 19-cel és így lehet max 95 pontot elérni). A maradék 5 pont csak szociális dolgokra kapható. Tehát az 50-60 ponthoz kb 3-as eredmény kell, ami azért nem nehéz.

De van ahol van felvételi elbeszélgetés és nem ennyire egyszerű a pontszámítás, ennek nézz utána az adott egyetem honlapján.

2020. júl. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!