Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerettetek/szerettek iskolába...

Szerettetek/szerettek iskolába járni?

Figyelt kérdés
Én imádom a közösséget, az osztályt, a tanárokat és ezzel minden osztálytársam ugyanígy van, de a régi iskolámba mindenki utált bejárni. Nálatok, hogy volt/van ez?

2020. júl. 17. 08:52
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Általánost szerettem, gimit utáltam a közössèg miatt, az ELTE-t meg kifejezetten szeretem:)
2020. júl. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Általánosba nem szerettem járni, volt két nagyon jó barátom de összességében a közösség rossz volt, ráadásul piszkáltak is mert én jó tanuló voltam, sokat szorongtam. A gimi más volt, jobb osztályt nem is kívánhatna az ember, a tanárok is főleg jók voltak, ment is és erős iskola lévén itt már legtöbben azért tudatosan tanultak, készültek. Annyi "baj" volt, hogy pár tantárgyat szerettem, a többit nem igazán, ráadásul kéttannyelvű volt, hát ötödik év végére már mindenem kivolt az idegennyelvű versselemzéssel, kimerültem és elvette a kedvemet attól, hogy a saját örömömre tanuljak. Az egyetem ilyen szempontból a legjobb (volt, amíg nem volt távoktatás), azt tanulom ami érdekel és újra tök motivált vagyok, jók az oktatók és jól kijövök mindenkivel.
2020. júl. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Alsóban szerettem iskolába járni, nagyon jól elvoltam. Kitűnő átlagom volt, szerettem tanulni, szünetben játszottam, színeztem, és jó ideig egy papírból készült 3D házon dolgoztam, amit be is rendeztem. Nagyon jó osztályfőnököm volt, nagyon szerettem.


Aztán átkerültem felsőbe. A felsősök külön épületben tanultak, egy utcányira az alsósoktól. Új volt a hely, a tanárok, a többi osztály. Sokat piszkáltak, bántottak. Utáltam bejárni. Kiharcoltam, hogy magántanuló lehessek, két évig az is maradtam. Hetedikben megint bejártam, de továbbra is utáltam.


Gimiben egy kicsit jobb volt, de aztán depressziós lettem. 10. osztálytól ismét magántanuló lettem, az érettségit is így tettem le. Az iskolát gyűlöltem a diákok miatt, de tanulni szerettem.


Érettségi után elkezdtem egy OKJ-s tanfolyamot, de nem tetszett, ezért otthagytam. Elmentem inkább dolgozni. Azóta is van munkahelyem, nagyon szeretek itt lenni. Sokkal jobb, mint az iskola. Tudom, mi a dolgom, mindent megcsinálok határidőre, a maradék időmet meg beoszthatom magamnak.


Nem minimálbért keresek, de azért nem vagyok teljesen megelégedve a fizetésemmel, ezért szeptembertől egyetemre fogok járni, levelezőn. Remélem szeretni fogom.

2020. júl. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Általános iskolába 4 osztályig nem szerettem járni aztán 5. osztálytól kaptunk egy új osztályfőnököt aki még anyámat is tanította ővele nagyon jó volt akkor értettem meg a matekot jobban mert azelőtti tanárok hülyén magyaráztak de amúgy főleg a szalonna sütések voltak jók az iskola kertben, mert amit elültetünk azt közbe ehettük hozzá.

Középiskola jó volt de az osztályfőnökünk nagyon nem volt jó ő tanította az angolt de még az érettségire se tudott felkészíteni minket szóval az rossz volt. Amúgy itt 9. osztályban volt egy jó tanárunk aki éneket tanított nagyon jók voltak az órák csak kár hogy csak 1 évig volt, meg a történelem tanárunk is jó volt ő végig tanított és eléggé jól magyarázott. Amúgy jóformán csak az osztály volt jó Itt mert össze tartottunk már annyi év után, amúgy 2021-ban lesz majd a végzős találkozásunk nagyon kíváncsi vagyok kivel mi lett, nagyon sok mindenkiről tudom hogy hol van de egy-két emberről semmit nem hallottam.

Ugyan itt még 2 évet tanultam technikusin ott első évben olyan osztályfőnököt kaptunk akit ismertem mert a szomszédos faluban lakott, jó volt csak semmit nem tanított nekünk mert két szaknak volt a közös osztály főnöke. 2. évben olyan osztályfőnököt kaptunk hát aki hát amit gondolt kimondott pl. osztályfőnökin kitárgyalta hogy az anyja milyen hülye, milyen jó segge van a 14 éves lányoknak meg hasonló, jó volt csak kicsit furcsa volt hogy ilyenekről beszélt nekünk.

Egyetem eddig tetszik főleg a kollégiumi élet mert jó emberekkel ismerkedtem össze akikről végül kiderült hogy a szomszédos szobákban laknak. A tanárok jók voltak, az 1. félévben volt matek felkészítő hogy mindenki ugyan olyan szinten tartson és ott jó fej volt a tanár 5 évvel idősebb nálam szóval jól magyarázott pl. izének az izéje, jobban megértettem így mint ha csak nyersen mondta volna el a tananyagot és jövőre ő fogja tanítani a rendes matekot nekünk remélem lesz majd nála hely szemináriumon mert nála akarok tanulni. Meg volt ebben az évben egy doktorin tanuló diák is a tanárunk ő is jól magyarázott meg kilehetett beszélni vele a többi tanárt.

2020. júl. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Ált suli első három évét szerettem. Aztán negyediktől elkezdtem elhidegülni az osztálytól, klikkesedések kezdődtek(igazából sok mindenkivel elvoltam), aztán negyedikben jött egy új lány az osztályba, akivel 8-ig elvoltunk, együtt csináltunk sok dolgot, de ő kifejezetten introvertált volt, így ha én másokkal beszélgettem nem jött oda, és én mentem oda, aztán egyszer elegem volt, hogy "megakarja mondani mit csinálhak", meg hogy nekem ott kell hagynom a többieket, ezért egy napig nem beszéltem vele, aztán gondolom az anyja tanácsára azt mondta, h ne legyünk barátok🙃


Szóval akkor megint lézengtem az osztálytársak és az évfolyamtársak között.

De velük se tartottam a kapcsolatot. Egyszerűen a klikkesedés akkor nem vonzott, meg 8ban mindenki elkezdett felnőtt lenni, és kibeszélni mindenkit🙂 Imadtam. Nem volt bajom azzal az osztallyal, de elég volt.


Aztan középsuli. 9-10ik osztály borzalom. Extrém klikkesedés, bullying, meg sok minden. Szar ostrály voltunk. 11 től megint tönkre ment egy barátságom xd de utána össze szokott az osztály úgy ahogy, de rengetegett vitáztunk 12ben a szalagavató, ballagás, bankett miatt, mert teli volt az osztály érdektelenekkel(nem akartak semmiben részt venni, csak úgy voltak mindenhol),és ha nem tetszett nekik akkor panaszkodtak.


Aztán OKJ-n sokan ott maradtunk az osztályból, és azt élveztem összességében. Hangulat meg minden jó volt. Az 5 évből az Okj-t és a 12. osztályt hiányolom.

2020. júl. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Az általánost szerettem, főleg az alsót, a középiskolát meg kb. akkorra szerettem meg, amire vége lett.
2020. júl. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%

Általában jól elvoltam, a tanárok szerettek, volt baráti köröm is, a tanulás meg nem volt valami nagy kihívás (pedig erős sulikba jártam).

Utólag visszagondolva rettentően frusztrál, hogy mennyi idő és energia ment el szinte a semmire:( - Ha módomban állna visszamenni az időben, és magamnak összeállítani egy tanrendet, talán nehezebb is lenne, mint amit leadtak, de teljesen más lenne az összetétele.

2020. júl. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Én nem iskolába szerettem járni, hanem minél több tudást felvenni.
2020. júl. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az alsót szerettem, sok szép emlékem van. A felsőt utáltam, mert megjelent az osztályunkban az iskolai erőszak, akikkel jóban voltam, ők meg "elmenekültek". A gimit viszont megint szerettem, mind az oktatás, mind a közösség kiemelkedő volt :)
2020. júl. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Általánost szerettem az osztályközösség miatt, gimit meg mégjobban, olyan mintha egy hatalmas család tagja lennék.<3
2020. júl. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!