Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik mesterszak éri meg...

Melyik mesterszak éri meg jobban (EÜ mérnök vs molbiosz) ?

Figyelt kérdés
Arra kíváncsi, melyikkel milyen lehetőségek vannak. Próbáltam utánaolvasni, de sajnos kevés információt találtam, a tantervet pedig hiába nézem, az nem mond sokat. Főleg az egészségügyi mérnökről találtam kevés információt. Lehet, hogy itthon nem elég ismert? Azt tudom, hogy külföldön alapszak is létezik belőle.

2020. júl. 18. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha elvégezted az alapszakot, akkor ezt tudnod kell. Mint biológus, sosem kérdeztem volna meg alapszak után, hogy melyik éri meg, mert alapvetően arra megyek, amiben akarok dolgozni
2020. júl. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Idehaza egyikkel sem talál az ember igazán munkát. Én EÜ mérnöknek tanultam, de csak azért van állásom, mert egy amúgy is piacképes, erős végzettségem van alapszakon (villamosmérnök). Egyébként eddig még senki sem tudta, hogy az msc-met eszik vagy isszák. Nem is érdekelte őket.
2020. júl. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Hm fura, de én és a volt csoporttársam is dolgoznak a szakmába
2020. júl. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Régi kérdés, de hátha alapon: utolsó két válaszoló, kifejtenétek kicsit részletesebben a szak előnyeit-hátrányait elhelyezkedés szempontjából? A felvis statisztikákon nagyon kiemelkedőnek tűnik ez a szak, a valóság árnyaltabb azért vagy hogy van ez?
2021. jan. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Semmilyen nehézségem nem volt elhelyezkedés szemlontjabol,seaz ismerőseimnek sem max. annak,akit nem érdekelt a szak és úgy dolgozni sem akart benne
2021. jan. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Köszi a választ, ez megnyugtató. Te is villamosmérnökiről mentél ide? Hogy látod, aki más mérnöki alapszakról ment (bio-, vegyész-, környezetmérnök stb) vagy eü alapdiplomával annak is elvégezhető a dolog vagy nehéz bepótolni a lemaradást?
2021. jan. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az elhelyezkedés nagy mértékben függ az alapdiplomádtól. Ha elvégzed az eü mérnökit még nem biztos, hogy el tudsz helyezkedni egészségügyi berendezéseket tervező cégnél, mert se az elektronikához, se a digitális technikához, se a programozáshoz nem értesz olyan szinten, mint egy alapszakos villamosmérnök vagy mérnök-infós. Nekik alapszakkal nagyobb esélyük van bekapcsolódni a fejlesztésbe. Itt nagy esélye van amúgy, hogy akár távmunkát is engednek.


Molekuláris biológiával jó eséllyel labormunkát tudsz szerezni, esetleg bekapcsolódhatsz valamilyen gyógyszerkutatásba. Szerintem kb ugyanazokat tudod csinálni, mint az alapdiplomáddal, csak jobb esélyeid lesznek a felvételnél MSc-vel. Itt amúgy tudni kell, hogy sokan PhD-val is rendelkeznek. A fizetések amúgy gyengébbek a másikhoz viszonyítva. Home office-ra értelemszerűen kisebb az esély.


Ami nyilván fontos, hogy szeresd is azért a munkád. Ha kifejezetten a fizetések érdekelnek, akkor ajánlom figyelmedbe a diplomantul.hu oldalt.

2021. febr. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!