Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit szóltok az OE bejelentéséhez?

Mit szóltok az OE bejelentéséhez?

Figyelt kérdés

Ahhoz, hogy online fogja tartani az előadásokat. Híradóban láttam.

Gyakorlatok meg kiscsoportos foglalkozások személyesen lesznek, de maszkot kell hordani.


Szerintetek mennyi az esély arra, hogy a többi egyetem is átveszi ezt vagy hasonlóképp szigorít?

Én nagyon nem tudom elképzelni, hogy 1.5 órán keresztül maszkban legyek. Meg ott vannak a tanárok is: ha egy nap van 4-5 órájuk, akkor szinte az egész napot maszkban töltsék? Hol egészséges ez?



2020. júl. 20. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Jelenleg több munkakörben is az egész napos maszkviselés elvárás. Persze, nem jó dolog, tud hosszútávon akár más egészségügyi problémákhoz is vezetni, de amíg a helyzet megköveteli, addig együtt kell élni vele.
2020. júl. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem semmi sem lesz belőle. Teljesen online fog zajlani az oktatás.
2020. júl. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
66%
Online nehéz megtanulni hogy kell gyakorlatban használni a Cnc marógépet...
2020. júl. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát nekem is laborgyakorlataim vannak, azokat nem lehet virtuálisan megoldani.


Elhiszem, hogy sok munkahelyen most kötelező ez a maszkviselés, őszintén eddig bele sem gondoltam, hogy mennyire nehéz lehet nekik, pl. pénztárosoknak, orvosoknak vagy más eü személyzetnek. Meg persze sok más helyen. Durva nagyon sajnos.

2020. júl. 20. 23:24
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Én örülök neki. Online megkapom ugyanazt mintha bent ülnék előadáson. Munkahelyen is 8 órán át maszkban vagyok minden egyes nap, nem is értem a nyafogókat...

Üdv: egy OE-s hallgató.

2020. júl. 21. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Lehet csak én vagyok buta, de nem tudom hogy ennek így mi értelme van. A 100+ fős előadásokat online tartják, így az fertőződés szempontjából biztonságos, de a szemináriumokon, utána meg amíg elmegyek egyik teremből a másik terembe, ha máshol van a kövi órám/gyakorlatom, a folyosón, a mosdóban, esetleg a menzán stb, akárhol máshol megfertőződhetek ugyanúgy..


Így csak valamennyire csökkentik az esélyét, de a több száz hallgató valamilyen formában úgy is "érintkezik"..

2020. júl. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 davidusimusu ***** válasza:
Egyenlőre úgy néz ki, hogy csak az előadások lesznek online megtartva. Nem is értem a hozzászólásokat akik ennek ellenére attól félnek, hogy a gyakorlattal mi lesz. Első pár héten jól néz ki, hogy az első éves hallgatók nagy része bent ül az előadáson, de ezt követően úgyis csak a hallgatók csekély százaléka jár majd be. Az elején ajánlott bejárni, mert elmondják a követelményeket az előadással és a gyakorlattal kapcsolatban is.(Bár egyébként ezeket az infókat úgyis megtalálod majd online is) Nyilván hasznos ha részt veszel az előadásokon, mert gyakorlattal együtt halad. De aki tanulni akar, van szorgalma, az úgyis előveszi az előadás anyagát. Amit egyébként úgyis csak "felolvas" a Prof.(Nyilván tananyag függő.)
2020. júl. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én hallás után jobban tanulok. Ha van saját jegyzetem, az még nagyobb segítség, de ha csak a tk vagy diasor van, azokból is jobban tanulok, ha előtte hallottam belőle az előadást.
2020. júl. 28. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!