Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Másik iskolába mennék, mit...

Adamka810 kérdése:

Másik iskolába mennék, mit tegyek?

Figyelt kérdés

9.-es nyelvi előkészítős voltam tavaly és egy szakgimnáziumba járok. Megpróbáltam átjelentkezni most nyáron egy másik gimnáziumba, de nem sikerült, elutasítottak magas osztálylétszámra hivatkozva két iskolából is. Most mi lenne a teendő? Eléggé el vagyok keseredve, mert nem akarok szakmát tanulni. Rosszul döntöttem sajnos egy éve. Azok az iskolák, amik szóba jöhettek volna, azok elutasítottak. Van esély még, hogy fölvesznek azok az iskolák egyikébe valaha? Vagy talán máshova? Esetleg próbáljam meg később újra? Ha az utóbbi, akkor mikor érdemes? (Székesfehérváron szeretnék tanulni)

Privátban is várok segítséget, illetve részletesen le tudom írni mi történt, ha szükséges. A válaszokat előre is köszönöm ^^



2020. júl. 22. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben megpróbálnák másik iskolákba is átjelentkezni, ha csak nem ez a 2 iskola tetszett egyedül.


Ha azokból az iskolákból is elutasítanak akkor tanév közben(október-november) jelentkeznék át. Ott már érdemes megpróbálni az első kettő eredetileg is akart iskolát, mert addigra már jó pár ember osztályt/iskolát vált. Sokan csinálják így akiknek nem tetszik az adott szak/osztály vagy maga az iskola, így jó pár hely felszabadul.



Sok sikert! Remélem, hogy sikerülni fog.

2020. júl. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
97%

A jobb gimikben kilencedikben fullra fel van töltve a létszám, így ne csodálkozz, ha nem vesznek át.

Javaslom, hogy gyengébb gimnáziumokban próbálkozz!


Sajnos későn kaptál észbe. Januárban újra meg kellett volna írnod a központit.

2020. júl. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Próbáld meg októberben vagy félév után. Addigra még a jobb gimikben is kiderül, hogy ki oda való valójában.



Szóval ha nyáron nem is jön össze, fél évkor érdemes.

Én is szakközépben kezdtem(4+1-OKJ- évem alatt, amíg oda jártam volt az már szakgimi, szakközép, most technikum lett), és akik nem bírták ezt a sulit azoknak október és január környékén sikerült átmenniük gimibe/más suliba.

2020. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!