Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milton szociológiára vettek...

Milton szociológiára vettek fel. Mit gondoltok, menjek? Volt ZSKF.

Figyelt kérdés

Levelező.

Igazság az, hogy gyenge vagyok matekból. Nagyon. :( a szociológia más területe,pedig érdekel.


(Milton,meg csak azért, mert levelező volt a fő motiváció. Ez van "közelemben".)


Különben meg a Miltonról szinte csak rosszat hallottam. Tényleg igaz rá az a sokminden, főleg, hogy "diplomagyár"?


Aki nem tudná, a Milton a volt Zsigmond Király.


- Főbb kérdésem, belevágjak ilyen kételyekkel?



2020. júl. 23. 22:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem igen. :) Egy diploma mindig hasznos és max váltasz szakot meg sulit menet közben. Persze minden a te döntésed. :)
2020. júl. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
38%

Kacor Király Főiskolaként is emlegették, sztem ez elmond mindent.


Eleve a szociológia nem egy piacképes terület, ha ezt még tetézed egy ilyen komolytalan iskolával, akkor garantáltan kidobsz 3 évet az ablakon. Ha már mindenáron ilyen szakra akarsz menni, akkor tényleg egy erősebb egyetemre menj, mert utána könnyebb lesz elhelyezkedni és kapcsolatokat építeni is.

2020. júl. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
16%
Szociológiára sehova!
2020. júl. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
52%

ZsK-ra nem mennék.

Ha csak hobbiból akarsz szociológiát olvasgatni, ahhoz úgyse kell egyetem. Ha meg komolyan érdekel, komoly diplomát akarsz, mert kezdeni is akarsz majd vele valamit, akkor meg menj máshova.

2020. júl. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
De már 26 vagyok, és nincs diplomám. Elkésettnek érzem magam.
2020. júl. 30. 18:21
 6/26 anonim ***** válasza:
40%
Ne érezd magad elkésettnek, nincs miért. (Legfeljebb akkor, ha még mindig a szüleid nyakán lógsz, sose dolgoztál. De ebben az esetben nem az lesz a megoldás, hogy önigazolást próbálsz keresni a szociológiában...)
2020. júl. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
52%
Ennyi ostoba választ már bocs... a szociológia napjaink egyik legfontosabb tudománya, összetenném a kezem, ha anno lett volna annyi eszem, hogy ezt tanulom.
2020. aug. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
74%

"összetenném a kezem, ha anno lett volna annyi eszem, hogy ezt tanulom"

Most is tanulhatod, ki tilthatja meg?

2020. aug. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy nem fontos tudomány? Fontos tudomány, csak éppen megélni nem tudsz belőle. Vagy mondj 3 szakmát, amiből tisztességes fizetést kapsz (min. átlagbér) és széles körben elérhető a frissen diplomázott szociológusoknak és akkor az vitaalap lehet. Így csak üres érv.
2020. aug. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nyugodtan menj akár ide is alapképzésre. Mesterre meg (gazdaságira is) bárhová mehetsz simán felvesznek az elte-re vagy a corvinusra. A lényeg legyen egy diplomád, onnan már több lehetőséged van.


A szociológia valóban értékes a világ jobbik és értelmesebb részében. Noha azt mondod, hogy nem megy a matek azért érdemes lenne nekifeküdni a statisztikának, mert a big data része lehet igazán értékes.


Lehet, hogy most más területen végzettek keresnek picit jobban, de ez folyton változik.

2020. aug. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!