Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem, első félév (ELTE)?

Egyetem, első félév (ELTE)?

Figyelt kérdés

Hello, ez lesz az első félévem az egyetemen és lenne pár kérdésem, mivel sajnos még nem igazan sikerült kiigazodnom a dolgokon. Ha ez segít valamit az elte tátk-on fogok tanulni.


•Neptun tárgy felvétel? Mennyi tárgyat kell? Mi az ,hogy kötelező /kötelezően választható?


•Honnan fogom tudni, hogy milyen tankönyvek fognak kelleni? Küldenek e-mailt, vagy ilyesmi?



2020. júl. 26. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a mintatantervet. De a Neptun is jelzi tárgyfelvételnél, hogy milyen tárgyakat ajánlott felvenni.

Kötelező az, amit fel kell venni, a kötelezően választhatóakból még több szokott lenni és abból választasz, hogy melyiket csinálod.

2020. júl. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

15 éve kezdtem ide járni, akkor beiratkozáson mindent elmondtak. Kaptunk tantervet, listákat, mit vegyünk, hol vegyük, hova menjünk, mit csináljunk.

Érdemes elmenni gólyatáborba (lesz, vagy elmarad a korona miatt?), beiratkozásra, itt megtudsz mindent és barátokat is szerzel.

Az évnyitó, az felesleges volt, megfőttünk a tömegben. :D

2020. júl. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hasznos válaszokat ment a zöld kéz :)


#2 a gólyatáborokról a "köszöntő" szövegben azt írják valszeg elmaradnak és helyette orientációs napok lesznek.

2020. júl. 26. 20:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"15 éve kezdtem ide járni"

Ez úgy hangzik, mintha még mindig oda jarnal. Tényleg?

2020. júl. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Már nem járok ide, igaz most épp továbbképzésen vagyok, de más intézményben. Egyébként van olyan függő ismerősöm aki újabb és újabb szakokat vesz fel és még mindig egyetemre jár.
2020. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!