Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Nyíregyházi Zrínyi...

Milyen a Nyíregyházi Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium?

Figyelt kérdés

Milyen az iskolában , a kollégiumban a közösség?

Mennyire nehéz?

Milyen a nyelvoktatás?



2020. júl. 28. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Első évben a kollegium a Tiszavasvari uton lenne, utana lehet bejonni a Szechenyi utiba.(ha AJTPre mennel, akkor csak 12.ben) A busz jol meg van oldva, szoval a kijutassal nem lenne gond.Maga a koli vegyes a Szechenyi uton, de aranyos mindenki es szoktak szervezni programokat. A tanarok nagy resze jo, de nyilvan attol fugg kit kapsz :). Nyelvoktatas teren pedig nagyon ki kell fogni a jo tanart.
2020. aug. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én most végeztem a zrínyiben. 5 éves spanyolon voltam, és kolis, szóval tapasztalatom az van.

Szerintem magával a közösséggel mind az iskolában mind a koliban nincs probléma. Persze mindenhol vannak divatmajmok,sznobok, de hidd el nekem rengeteg kedves ember is van, csak meg kell találnod őket. Nekünk első évben még ment a klikkesedés,de azután hogy mindenki összeszokott keveredtek a társaságok és egy nagy egész lettünk.

Az oktatás színvonala magas. Szerintem nem meglepő, hogy a zrínyiben tanulni kell. Persze itt is voltak engedékenyebb tanárok, meg szigorúbbak is, lényeg hogy megkövetelték amit kell.

Koli. Alap esetben úgy van, hogy ha 5 évesen vagy akkor előkészítő,9, 10 a kinti(tiszavasvári úti) koliban van, az utolsó két éved pedig a benti( széchenyi úti) koliban. Négy éves esetén első 2 év kint, utolsó két év bent.

A nyelvoktatás elég magas szintű. Őszintén szólva én elég gyatra angollal jöttem, volt szerintem olyan A2-B1 szintű. Második nyelvként vettem fel és a második évemben B2 középfokú nyelvvizsgát, negyedik évemben pedig C1 felsőfokú nyelvvizsigát tettem. Amúgy spanyol volt a főszakom amiből egy év után B2 középfokra futotta. De szerintem az előkészítő és a nyelvi szak csakis úgy működik ha tanulsz.

Az előkészítő éven szinte csak nyelvóra van, majd a 9,10 az húzós mert sok óra van. A 11 már lazább mert több természettudomány kimegy, de a legjobb a 12.

Ha bármiben tudok segíteni vagy kérdésed lenne írj bátran.

2020. aug. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Halikaaa

Közösség elég összetett, mindenki talál magának társaságot, legalább 1-2 barátot. Klikkesedés viszont van bőven.

Az oktatás színvonalas. 9.-ben, szeptemberben még könnyűnek tűnik, de utána jóval többet kell tanulni. Igazából tanár függő is. Van aki brutál, van aki engedékenyebb. Arra figyelj hogy óráról órára tanuld az anyagot.

A nyelvoktatás kifejezetten jó, persze ehhez tanulni is kell. Ismerek olyat aki csak 9.-ben kezdett el angolt tanulni (2. nyelvként) és most középfokúra készül.

A koli se rossz, közösség jó, a kaja nem, legalábbis kint, meg a buszmenetrendet meg kell tanulni és ennyi. Benti koliról nem tudok nagyon mit mondani, de 9.-ben úgyis a kintibe tesznek, valószínűleg 10.-ben is.

Üdv, egy 10.-es

2020. szept. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!