Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol tudom megnézni, hogy hány...

Hol tudom megnézni, hogy hány kredit kötelezően választott tárgyat kell teljesítenem?

Figyelt kérdés
Sehol sem találom. Hol van ez leírva?

2020. júl. 30. 12:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, szépen sorban minden kiderül majd.
2020. júl. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként meg semmi se kötelező.
2020. júl. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Megkeresed az egyetem honlapján a szakod hálótervét/minta tantervét. Ott le van írva milyen tárgyakat kell felvenned melyik évben. De ha jól tudom neptunon is megtudod nézni. Csak most nem ugrik be pontosan hol :D
2020. júl. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De épp az a jó a kreditrendszerben, hogy kb. akármilyen tempóban lehet haladni, nem?
2020. júl. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Sok szakon a tárgyak egymásra épülnek, egyet csak akkor kezdhetsz el, ha a másikat már befejezted, és van ebből akár hetes sor is, vagyis minden félévre van egy és ha nem sikerül valamelyik időben, akkor csúszhatsz. Plusz az órák időpontját is az abban a félévben ajánlott tárgyakhoz igazítják, más esetben sok óraütközésed lehet. Csak a kevésbé fontos tárgyakkal lehet nálunk trükközni.
2020. júl. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De nem azokra a tárgyakra gondoltam, amik kötelezőek. Neptunban vannak kötelező (ezeket írtátok ti), szabadon választható, és kötelezően választható (ezekre lennék kiváncsi) tárgyaim. Szabadon választhatóból megadták, hogy 10 kredit kell, de a kötelezően választhatót nem találom sehol. Vagy akkor ez úgy van, hogy “szabadon valaszthato” mint olyan, nem kötelező, hanem a kötelezően valasztható kell hogy legyen a 10 kredit? Egy Eduline cikket olvastam, belinkelem.

[link]

2020. júl. 30. 13:51
 7/11 anonim ***** válasza:

"A kötelezően választható tantárgyak (jellemzően szaktantárgyak) közül bizonyos kreditnyit fel kell vennetek, viszont ti döntitek el, pontosan mely tantárgyakat. Tehát ha van például tíz kötelezően választható a szak kínálatában, ebből nem kell mind a tizet teljesítenetek, hanem elég mondjuk négyet - de persze ha akarjátok, felvehettek többet is.

...

A részleteket a saját mintatantervetekben nézhetitek meg, amit amúgy is érdemes alaposan átolvasni."

2020. júl. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem a mintatervet már rég, és ott az van, hogy hány szabadon választható kredit kell. Kotelezorol nincs szó benne. Nyilván ezért tettem fel itt a kérdést, mert sehol nem találtam rá választ.
2020. júl. 30. 14:25
 9/11 anonim ***** válasza:

"Vagy akkor ez úgy van, hogy ... a kötelezően valasztható kell hogy legyen a 10 kredit?"


"Megnéztem a mintatervet ... Kotelezorol nincs szó benne."


Most akkor konkrétan a te szakodnak van egy olyan listája, hogy mik a kötelezően választhatóak vagy nincs?

Különben a tanulmányi osztály tudja a hivatalos választ megmondani, nem a gyk.

2020. júl. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A mintatervben van, hogy szabadon választható tárgyaknál 10 kreditet kell teljesíteni, de nem esik benne szó kötelezően valaszthatorol. A Neptunban vannak felsorolva a kötelezően választható tárgyai a szakomnak.

Nem a hivatalos választ vártam, csak hogy ki hol találta meg/honnan szerzett róla tudomást.

2020. júl. 30. 21:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!