Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átjelentkezés első évben...

Átjelentkezés első évben pécsi egyetemről Budapestre?

Figyelt kérdés
Idén szeptemberben kezdem a tanévet a PTE-KTK-n. Az eredeti tervem nem ez volt, Budapestre szerettem volna menni az ELTE-GTI-re, viszont sajnos elrontottam az érettségim, és az egész felvételit elkapkodtam, így 2 ponttal lemaradtam. Viszont minél hamarabb szeretnék felkerülni Pestre, így az átvételen gondolkozom félévkor (úgy olvastam, ha jó a tanulmányi átlagom, fél év után át tudnak venni), erről viszont úgy tudom, nagyon kevés esetben vesznek át így valakit, főleg fél év után. Az is eszembe jutott, hogy újraírjam az érettségim, és felvételizzek újra, de nem tudom, azt lehet-e, ha egy másik egyetemre járok közben (keresztféléves felvételiben szinte sehol nem indul alapképzés). Ha valakinek van hasonló tapasztalata vagy tudna segíteni az kérem ne tartsa magában. :)

2020. aug. 2. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is csinálták ezt. Aki átjelentkezett pestre, mindet átvették.
2020. aug. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem melyik suliba jársz? És akik átjelentkeztek, hova mentek?
2020. aug. 3. 13:08
 3/5 anonim ***** válasza:

"Az is eszembe jutott, hogy újraírjam az érettségim, és felvételizzek újra, de nem tudom, azt lehet-e, ha egy másik egyetemre járok közben"

Lehet, simán.

2020. aug. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem 0 félév után vettek át másik egyetemre, de ez tényleg ritka.
2020. aug. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha kérdezhetem, utolsó válaszoló, azt hogy csináltad? :D
2020. aug. 7. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!