Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csinaljak, ha mar most...

Mit csinaljak, ha mar most ennyire szorongok az erettsegitol?

Figyelt kérdés
Alig tudtam ejjel aludni, ossze vissza vert a szivem, egy honapja tanulok most is, de lelkiismeret furdalasom van, hogy nem lesz eleg, nem fogok vegezni, nem teszek meg mindent erte (orvosi lenne a cel...). Hiaba sportolok, festek, probalok lenyugodni, meditalni, nem lesz jobb, pszichologushoz is jartam, de ugy se. A csaladban amugy mindenki ilyen. Nyugtato teak sem hatnak. De nem akarok ennyi idosen gyogyszert szedni, mert ha leszedal, nem fogok tudni koncentralni, meg akkor mi lesz kesobb, ha mar most ennyire kikeszit ez az egesz... A hasam is gyakran faj, neha hanyingerem is van. A tobbiek is durvan stresszelnek es mar most tanulnak amugy. Pedig tolunk kb. mindenkit fel szoktak venni elso helyre ("elitgimi", 9.tol szakosodas). De akit nem ismerek, es nem beszelunk sokat, el nem tudom kepzelni, h ennyire izgul. Vagy talan orvos szulokkel konnyebb, mert mar "kitaposott ut", de nalunk a csaladban diplomas sincs, nagyon felek, hogy keves leszek en oda... De ovodas korom ota az orvosi az almom, es egyebkent nem vagyok rossz tanulo, bar a kemia nehezen megy.
2020. aug. 4. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
Ha egy szimpla érettségi így kiborít akkor inkább ne legyél orvos. Na ott minden egyes nap egy kínszenvedés lenne neked.
2020. aug. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%
Nekem az a tapasztalatom,hogy ott azért arra kíváncsiak,hogy mit tudsz,és nem arra,hogy mit nem.Segíteni fognak szerintem.Egy régi osztálytársamnak elmondták súgva,hogy a tételek hogyan vannak sorba rakva.Izgulós vagyok én is.
2020. aug. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, attól megnyugszol.


Ez az érzés azért van benned, mert úgy érzed, mintha holnap lenne az érettségi, és még „semmit” nem tudsz. Hidd el, bőven van elég idő arra, hogy minden szükségest elsajátíts az érettségiig.

Egy újabb közhely, de ez is igaz; az orvosi egy vizsgidőszaka többet fog megkövetelni, mint az EGÉSZ érettségi, szóval ez csak egy kis dombocska a hegymászás megkezdése előtt.

Ha pedig nem sikerül úgy az érettségi, akkor sem dőle össze a világ; következő évben újraérettségizhetsz, arra még jobban felkészülsz, és akkor már sima ügy lesz. Ha így lesz, nem te leszel az első a világon, akinek nem sikerült elsőre bejutnia (és sokan vannak azok is, akik csak sokaik nekifutásra nyertek felvételt).

Ha pedig ilyen szinten testi/lelki/mentális problémáid vannak, hiába ez az álmod gyerekkorod óta, ha tönkremész benne.

2020. aug. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj meg 1-2 érettségit "élesben". Azaz mérd az időt, csináld végig az egész sort, aztán javítsd ki magadnak. Látni fogod, hogy

- a közepekre kár szót vesztegetni, ha tudsz írni-olvasni, az kb. elég is

- az idegen nyelv sem nehéz

- a biosz emelt az emeltek közül az egyik legkönnyebb

Tehát marad 1 db húzós emelt, arra meg csak fel tudsz készülni...

ÖNBIZALOM!

2020. aug. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!