Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar felsőoktatásról úgy...

Magyar felsőoktatásról úgy általában mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2020. aug. 7. 23:21
 1/6 anonim válasza:
80%
Hogy semmit nem ér jórészt
2020. aug. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Sok olyan szak van, aminek nincs munkaerőpiaci értéke. Én azt gondolom, hogy az ilyen szakok helyett többet érne elvégezni valami gyakorlati szakmát, amivel utána lehet dolgozni is.

Látom sok ismerősömnél, hogy elvégeznek ilyen szakokat és utána teljesen más területen kezdenek el dolgozni, többen olyan helyen, ahova diploma sem kell. Akkor mi értelme volt az egésznek?


Külföldön nem tudom hogy van ez, de itthon én ezt tapasztaltam.

2020. aug. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Informatikai szakra jártam, a dolgok nagyrésze amit tanultunk nagyon elavult, többet tanultam ki magamtól mint amit az egyetemen összesen
2020. aug. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem az elég jól leírja az egészet, amikor elsőévesként beülsz az óráidra, és az előadóktól azt hallod, hogy amit leadnak, az nagyrészt már elavult, csak hát ezt kell megtanulni és számonkérni... Egyébként ez gazdaságinformatika szakon történt velem, gazdasági és infós órán is. Szóval nem egy "büfészakról" van szó.
2020. aug. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
95%
Első válaszoló vagyok.Én gazdasági bsct végeztem el, illetve van bér és tb ügyintéző OKJ-m meg angol felsőm.Az utóbbi kettőt használom csak a munkám során....az egyetem konkrétan semmilyen tudást nem adott, amit a minden napi életben tudnèk hasznalni....kidobtam az életemből majdnem 4 évet....
2020. aug. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Korrupt mint a világon mindenütt
2020. aug. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!