Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy bárki tesz...

Miért van az, hogy bárki tesz fel kérdést egy adott egyetemmel/szakkal kapcsolatban, a válaszok minimum 80%-a negatív?

Figyelt kérdés
Olyan mintha Magyarországon nem lenne olyan egyetem, ami bárkinek bejött volna. Akkor tulajdonképpen miért megyünk egyetemre, ha ennyire rossz az összes?

2020. aug. 7. 23:34
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Írja le mindenki aki szereti az egyetemét, hogy hova jár/járt és mit tanul/tanult
2020. aug. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
BME pénzügy, számvitel.
2020. aug. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Mert a magyar felsőoktatás egy ..... (mindenki találjon rá megfelelő jelzőt.)

Gyakorlatlan, ezeréves technológiát és tudást kérnek csak számon, ami elmélet.

A diploma nem jelent túl nagy értéket, a munkaerőpiacon sem.

Rengeteg lett a "büfészak". Amire nem feltétlen igaz ez így, de jóval többen végzik el, mint amekkora ezen területen a munkaerőhiány. Kvázi van egy diplomát, küzdöttél érte 2-3-4 évet, de nem tudsz vele elhelyezkedni.


Diploma nélkül is jó munkát találni, és jó fizetést megkeresni.

Mérnöki területeken pl. olyan szakember (nem kontár hiány van), diploma nélkül is sok helyen alkalmaznak, ha értesz hozzá. Nem létszükség.

Viszont hibába van diplomát, ha nem tudod a feladataidat ellátni.


Ezen kívül egyfajta visszajelzés egy CV-ben, mire vagy képes, ha elvégeztél pl egy ELTE, BME vagy bármilyen általánosságban elfogadottan nem könnyű szakot. Kitartás, szorgalom, hatékony tanulási módszertanról, esetleg gondolkodásmódról is egy képet mutat egy emberről, hol, és mit tanul(t).

2020. aug. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
99%
Talán mert szopatják az embert össze vissza az egyetemen.
2020. aug. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Én a saját évfolyamtársaim panaszkodását sem szoktam tudni megérteni... mintha nem is ugyanoda járnánk
2020. aug. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
33%
Mert azok a válaszolók az egyetemeket hibáztatják a sz@r életükért
2020. aug. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
81%
Mert a magyar emberek alapvetően negatívak. Pont.
2020. aug. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem mondanám sz..r életem van, de pl. amilyen szakot végzek, az nagyjából semennyit nem tesz hozzá, hogy az adott területen jó munkaerő legyek :D

Sőt, munkahelyen pár hét alatt ezerszer több hasznosat tanultam, mint évek alatt az egyetemen.

2020. aug. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó ez melyik? Milyen szakon végeztél és mit dolgozol? ELárulod?
2020. aug. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Informatikus mérnök. Jelenleg fejlesztőként dolgozok.
2020. aug. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!