Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem mellett, hogyan...

Egyetem mellett, hogyan tudtok dolgozni?

Figyelt kérdés
A nappali képzésre gondolok, hogy hogyan tudtok mellette dolgozni? Van-e időtök mindenre? Hogy van egy átlagos napotok? Aki ilyen szituációban volt az leírhatná, hogyan csinálta.

2020. aug. 8. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerőseim között van olyan, aki talált úgy munkát bárokban, kocsmákban, ahol nincs megszabva egy kötelező minimum, amit hetente teljesíteni kell, hanem beírja magát előre, hogy mikor tervez jönni és az adott napért kap pénzt. Megtehetik, hogy kihagynak heteket, aztán újra jönnek. Nyilván ezt azért tehetik meg, mert annyi diák van az adott helyen ,,regisztrálva", hogy nem szorulnak rá a teljes vagy fél állású foglalkoztatásra. Szóval a válasz, hogy vendéglátásban van ilyen lehetőség.
2020. aug. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Az első évtől kezdve dolgozom. Volt egy év, amikor két nappali képzésben tanultam egyszerre, akkor fél évig nem dolgoztam.

Multi, iroda, heti minimum 20 órát kell dolgozni, de ahogy és amikor akarok. Dolgozhattam a vírus időszakában is, mehettek nyáron is.

2020. aug. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel megcsúsztam, igy elég foghíjas lett az órarendem, heti 2 hétköznap szabad volt teljesen, meg a hétvégén néha beugrottam, de alapból az óráim igazítottam a munkához.
2020. aug. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Első félévtől kezdve heti 16-20 órát dolgoztam. Mindig sikerült úg yösszehozni az órarendemet, hogy legyen két teljes napom szabad, és általában volt egy teljes délelőtti/délutáni sáv is, amikor nem volt órám. (Oké, tegyük hozzá, hogy egy-egy felesleges előadásra nem jártam be, de erről előre kértem infót felsőbbévesektől)
2020. aug. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Én eddig nem dolgoztam. Nem is volt rá szükségem anyagilag és úgy voltam vele, hogy akkor most tanulni van lehetőségem és ezt használjam is ki, hacsak nem találok valami kihagyhatatlan lehetőséget. Viszont nagyon rossz volt az órarendem minden félévben, nem volt egy szabad napom sem és minden egyes napon teljesen rendszertelenül voltak beosztva az óráim. Úgyhogy nem is nagyon tudtam volna mikor dolgozni, mert a legtöbb helyen a heti 20 óra volt a minimum, a normál munkaidőben. Max. este és/vagy éjjel tudtam volna dolgozni, de azok nagy része vendéglátós munka és nekem őszintén szólva nem volt ehhez nagy motivációm. Most jön majd az utolsó évem, előreláthatólag elég kevés órám lesz (bár majd szakdolgozatot kell írni...) és reménykedem benne, hogy így már találok majd valami jó lehetőséget, amit el tudok vállalni.
2020. aug. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én már csak akkor tudtam bevállalni egy 20 órás gyakornoki pozit miután csúsztam. Így kevesebb órám lett és belefért.
2020. aug. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Második félévtől dolgozok, eleinte olyan munkahelyem volt ahová be kellett írni magunkat, és így nem volt limit. Nem tudtam sokat menni de legalább akkor mehettem mikor ráértem. Jött a vírus, most kereskedelemben vagyok kénytelen dolgozni, és itt heti 2 napot tudok menni, ami elég foghíjas de legalább nem halok éhen.
2020. aug. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem tudtam dolgozni egyetem mellett, szerencsére a szüleim tudtak anyagilag támogatni. Tanító szakon végeztem, reggel 8-tól este 6-7-ig órákon ültem éppen annyi szünettel, hogy napközben pár percem legyen ebédelni. Nagyon irigylem azokat, akik képesek tanulás mellett dolgozni, én sajnos nem tudtam, mivel mire este hazaértem, kezdhettem neki a rengeteg beadandónak. A hétvégéket pedig inkább a családommal töltöttem otthon, elvégre pihenni is kell valamikor. Így csúszás nélkül kiváló eredménnyel végeztem a szakon. Azt tudom csak mondani, aki teheti, inkább a tanulásra fókuszáljon egyetemen, a munka mindig a tanulás rovására fog menni.
2020. aug. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én sem dolgozok suli mellett, sajnos nem igazán van rá lehetőségem. Az órarendem is szar, a fennmaradó időmben pedig tanulok és sportolok néha. Nyáron más a helyzet, most is sikerült egy “home office” meló. Szerencsére a szüleim engem is tudnak támogatni, illetve egész szép összeget kapunk tanulmányi ösztöndíjnak. Erre idén remélem még rájön a demonstrátori bérezés is.

Harmadéves orvostanhallgató vagyok egyébként.

2020. aug. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!