Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » T szeretnétek hogy szeptemberb...

T szeretnétek hogy szeptemberben újra kinyissanak az iskolák?

Figyelt kérdés
Igen vagy nem?

2020. aug. 9. 14:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Ti*
2020. aug. 9. 14:56
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Abszolút nem. Engem az előző félév ébresztett rá, hogy mennyire fölösleges és szar a nappali képzés. Most már szeretném, ha nem vesztegetnék többet az időket ezzel, jövő nyáron fogok diplomázni.
2020. aug. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Igen.

Két kamaszom van. Nem magára a sulira van szükségük, hanem a személyes találkozásokra. Haverokra, bimbózó szerelmekre, kedvenc tanárokra, viccelődésre a buszon, vitákra a többiekkel... Ezt otthon nem lehet pótolni, és nagy hiànyosságuk lehet, ha most kimarad. Ez a generáció már így is nagyon online éli az életét, és ennek látszik is az eredménye az emberi kapcsolataikon.

2020. aug. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Én is szeretném. Orvostanhallgató vagyok, jó lenne, ha legalább az egészségügyi szakokon tanulóknak (és bárki másnak, akinek fontos a gyakorlati tudás) lehetőséget biztosítanának legalább a gyakorlatokat normálisan, a félév során teljesíteni, nem tologatni, húzni-vonni, majd a szabadidőnkben, az üres kórházban "pótolni" őket.
2020. aug. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Igen. Szeretnék rendes diákéletet élni és nem karantenban tölteni a fiatalságom. Mert ha vírus miatt nincs rendes iskola,akkor bizony karantén van. Ez az egyik. A másik,hogy jobb személyesen tanulni,kémián,fizikán kísérletezni,nyelvórákon szemtől szembe kommunikálni. Igenis hiányzik a rendes osztályközösség,hogy látom a másikat és nem a laptop kijelzőjén a fel-felvillanó profilképeket.

Jó ez a digitális világ,de a személyes kontaktus,a barátok igenis kellenek.

2020. aug. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Tanárként írok, talán ez érdekes infó.


Nálunk jól sikerült a digitális oktatás, részemről lehet egy időre ezzel a módszerrel oktatni. Több munka volt vele, több ideig tartott egy 45 perces óra a csoportbontások miatt. DE! Mielőtt mindenki lehurrog: pontosan tudom, milyen terhet jelent ez a gazdaságnak, családoknak, hadd ne soroljam! Én nagyobb diákokat tanítok (7-től felfelé, plusz egyetemen is), velük könnyebb digitálisan. Az alsós már más...


Tehát részemről jöhet a digitális oktatás, ha annak megvan a maga szükségessége. Nálunk a családban a szüleim veszélyeztetett csoportba tartoznak, és őszintén felháborított, amikor a szülők betegen hozták a gyerekeiket a karantén végén a suliba. (Nálunk ovi is van, alsó is.) Megérteném, ha a kivett szabadságok miatt hozta volna (volt 1(!) ilyen eset), de a dühítő az, h aki hozta, az rendre otthon lévő anyuka volt...

2020. aug. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Mindenkép szeretném. Nagyon várom már, hogy végre sulis közösségbe mehessek, hiányoznak a tanárok, osztálytársak, meg úgy maga a sulis élet. Emellett online oktatásban nem lehet rendesen tanulni, kész katasztrófa volt a tanároknak és a diákoknak egyaránt. Baromi nehéz volt érettségire készülni, sokszor nekünk kellett még órákat utána nézni az anyagnak mire (talán) megértettem és el tudtam magyarázni a többieknek, mert rendes magyarázatot nem sokszor kaptunk ám...


Emellett a kisgyerekes szülők sem tudják folyton hova tenni a gyerekeket, nem maradhatnak folyton otthon velük, ráadádul rengeteget kell foglalkozni és segíteni a házikban (mert értitek, a szülőknek munka után lenne más dolguk is, mint egész délután a gép előtt ülni a gyerekkel).


Saját példát hozva, ötödikes tesóm már hónapok óta nem ment sehova, szétunja már magát itthon, menne ő is suliba, ráadásul vele a tanulás kifejezetten katasztrófa volt. A tanárai irdatlan mennyiségű házit adtak (de komolyan, legalább háromszor annyit, mint alapból kapnának), sokszor nem abból volt dolgozat mint amit beígért a tanár, és ha hárman ültünk le segíteni neki, jóesetben akkor is csak hármast kapott. Öcsém pedig képtelen otthon tanulni, mert ő úgy tanulja meg a magyart, törit, stb., hogy hallja az anyagot és nem csak leírja a vázlatot a tanár.


Tanárok szemszögéből nézve sem volt egyszerű (legalábbis az én tanáraim felől...). Sok tanárom nem igazán ért a gépekhez, egyik tanár ismerősünknek pedig úgy megromlott a szeme a sok monitorbámulástól, hogy megállás nélkül folyik a könnye.


Oké, hogy vírushelyzet, de nekem rendesen elegem lett az online oktatásból.

2020. aug. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Igen szeretném.


Mérnökhallgató vagyok és nem ártana a gyakorlati tudás, persze vannak azok a tárgyak, amik tölteléktárgyak és nem kell hozzá semmilyen gyakorlat az persze elmegy, de vannak azok a tárgyak, ahol elengedhetetlen lenne megismerkednünk a mérőműszerekkel, szóval én nem bánnám, ha rendes oktatás lenne, vagy legalább azok a tárgyak, amik laborosok azok mennének benn az egyetemen.

2020. aug. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
86%

Általános iskolás gyerek szülőjeként nagyon szeretném. Ahogy feljebb írták, a személyiségfejlődés szempontjából nagyon fontos korban maradna ki a szocializáció, ezen kívül az így leadott tudás nem említhető egy napon a normális körülmények közöttivel.

Plusz a mindenkire rakódó többlet munka, stressz sem hiányzik megint. Fogalmam sincs, ha megint a távoktatás mellett döntenek, mi lesz a metodika, de az a gyanúm, hogy megint a tanárok és a szülők oldják meg ahogy tudják, miközben a KLIK totálisan magukra hagyja majd őket, aztán félévkor megint verik a mellüket, mekkora siker volt.

2020. aug. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is szükséges, ahogy az előttem szólók írtál, sok szempontból fontos. Megfelelő óvintézkedések mellett gond nélkül indítható az oktatás.

22/F

2020. aug. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!