Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolában közgazdaság...

Középiskolában közgazdaság szakon fogok végezni, tehát általános iskola óta nem tanultam biológiát, mennyire reális, hogy tudom tartani a tempót gyógytornász szakon egyetemen?(Kifejezetten a Debreceni Egyetem iránt érdeklődök)

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy ideje gondolkozom, hogy gyógytornásznak tanuljak tovább egyetemen, viszont az 5 középiskolai évem alatt, egyedül földrajzot tanultam és azt is csak 2 évig. Jövőre fogok érettségizni,és mivel szeretnék gyógytornásznak tovább tanulni, minden féle képpen elkezdenék iskola mellett külön tanárhoz járni, ugyanis az utolsó biológia ismereteim már csak 8.osztályból vannak meg. De még így se vagyok benne biztos, hogy bírnám e egyáltalán az első szemesztert, ha csak 1 évig tanulom előzetesen a biológiát. Vajon jobb lenne várnom még egy évet egyetem előtt vagy van rá esély, hogy fel tudok készülni rendesen? Esetleg, ha valaki hasonló cipőben járt anno, mégha nem is Debreceni Egyetemen tanult, de tudna tippet adni vagy tanácsot, azt is meghálálnám.

2020. aug. 9. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Biosz érettségi nem kell oda?
2020. aug. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megkerestem, megúszható a biosz érettségi:

Érettségi vizsgatárgyak (kettőt kell választani):

biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy v. egy idegen nyelv v. szakmai előkészítő tárgy

2020. aug. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem is azzal van a probléma, hogy megúszható e a biosz érettségi, hiszen láttam, hogy szerencsére nem kötelező. Inkább arra irányult a kérdésem, hogy mennyire húzós a biosz, esetleg kémia, ha van, hiszen ezeket utoljára általános iskolába tanultam, és 1 évem van rá, hogy 4 év tananyagát behozzam. Félek tőle, ha felvennének, akkor egyből kibuknék, mivel rövidebb ideje tanulnam a bioszt.
2020. aug. 10. 00:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Előny, ha tanultál előtte biológiát emelt szinten, viszont a legtöbb tárgy teljesen új lesz mindenkinek, akit felvesznek. Ha eléggé motivált vagy, akkor meg fogod tudni tanulni az anyagot előismeretek nélkül is, de pl. az anatómia (ami általában mumustárgy) tényleg abszolút teljesen új tudás lesz a középiskolaihoz képest
2020. aug. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!