Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmányon szombati gyakorlat?

Pázmányon szombati gyakorlat?

Figyelt kérdés

Pázmányosok!

Van olyan kötelező gyakorlat, amit csak szombat 08:30-19:15 lehet felvenni.

De csak nincs egész szombaton tanítás, vagy igen?


Pszichológiás gólya



2020. aug. 12. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynincs. Gondolom, az önfejlesztő csoportra gondolsz (most nem tudom, mi a neve, az én időmben az volt). De szerencsére csak egy hétvégét kell így eltölteni. Meg fog jelenni minden héten az órarendedben, de majd később szólnak, hogy választanotok kell egy alkalmat. Nekünk talán ilyen délután 4-5-ig tartott egyébként.


Én már végeztem alapszakon (tavaly), ha mással kapcsolatban van kérdésed, kereshetsz nyugodtan. :)

2020. aug. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jaa, értem, így szuper, köszönöm!:)

Még lenne egy olyan kérdésem is, hogy én olyat hallottam, hogy 30 kreditet érdemes minden félévben összegyűjteni. Nekünk 1. félévben 28 kredit jön ki, ha összeszámolom a kötelezőket, szóval valamit még kéne választani gondolom. Látom, hogy van sok választható tárgy, de van valami konkrét, amit érdemes most letudni? Vagy ajánlanál 1.félévre?

Tényleg nagyon köszi a segítséget! :)

2020. aug. 12. 14:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem így az elején arra figyelj, hogy belerázódj. Az első félévben sok a statisztikás-bioszos tárgy, ami sok pszichósnak megfekszi a gyomrát. Persze, ha szeretnél felvenni még valamit, akkor a következőket javasolnám (én ezeket csináltam szabválként és tetszettek):

Mentálhigiéné (könnyű)

Kiemelt jogi és igazgatási ismeretek a szociálpedagógiában (könnyű)

Van még valami kórus is, ha szeretsz énekelni egy kreditért (:D)

Bevezetés a katolikus hit rendszerébe (ennek a nehézsége oktatótól függ, Csordás Gáborhoz érdemes felvenni szerintem, nála könnyű -nekünk még kötelező volt, nektek tudtommal már nem az)

A holokauszt emlékezete (ez a tárgy konkrétan egy vicc :D Előre elküldik a kérdéseket és a válaszokat is Neptunon és online van a vizsga, szóval rejtélyes módon mindenkinek jelesre szokott sikerülni. Tudtommal nálatok már ez is csak szabvál, nem kötelező tárgy, ha valamit szeretnél első félévre, akkor ezt javaslom)


Nem indul mindegyik ősszel, de azt hiszem, a vallási tárgyak minden félévben vannak. Van, ami nem látszik a kifejezetten szabadon választhatók között, csak akkor, ha a további intézményi tárgyakat jelölöd be. Akkor kilistáz mindent a BTK-n. Ezek jellemzően a ti tárgyfelvételeteknél kicsit később, 4-5 nap eltéréssel nyílnak meg azoknak, akik nem arra a szakra járnak, ahol kötelező az adott tárgy. Értelemszerűen a szabválosok csak a maradék helyeket tölthetik fel, ezért is alakult így a történet. :) De majd biztos fogtok ti is egymással boltolni az évfolyamcsoportban ezzel kapcsolatban, valószínűleg ott is ajánlanak egy-két dolgot. :)


Ha nem ismered esetleg az oldalt, ajánlom a [link] -ot, itt találsz értékeléseket az oktatók többségéről és tudod, kinél lehet könnyebben teljesíteni egy tárgyat, ki az, aki mások szerint korrektebben követel vagy érthetőbben magyaráz, stb.

2020. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jaj de jó, nagyon köszönöm, hogy ennyit leírtál, hatalmas segítség! :)
2020. aug. 12. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!